Ścieżka rowerowa Piła – Kaczory wreszcie gotowa

15.04.2019|Autor: Redakcja

Ścieżka rowerowa z Piły do Kaczor została otwarta w sobotę. Inwestycję sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz gminy Piła i Kaczory.

Ścieżka rowerowa o długości niemal 6,5 km przebiega w pasie przeciwpożarowym PKP oraz w pasie przeciwpożarowym Lasów Państwowych. Całkowita wartość projektu to ok. 3,27 mln zł.

Ponadto gmina Kaczory dzięki marszałkowskiej dotacji wybudowała ścieżki z Kaczor do Śmiłowa (blisko 4 km) oraz do Morzewa (ponad 3,2 km).


Fot. Urząd Miasta w Pile

Przeczytaj więcej o: cykliści kaczory, cykliści piła, ścieżka piła kaczory, Ścieżka rowerowa Piła - Kaczory wreszcie gotowa

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Karol

  Super ścieżka z jednym minusem
  Po co tam GÓRSKA PREMIA za wiaduktem.. .

 • dziwne to…

  Niemcy wyrównali teren pod kolej ale dla polaków to są a wysokie góry do wyrównania choćby pod budowę drogi rowerowej.

  • nnn

   bezsensowne porównanie. nikt nie będzie wydawał grubych milionów na niwelację terenu, bo tobie nie chce się pedałować pod górkę. takie rzeczy tylko u Barei. tam jeziora przesuwali nawet.

   • budowlaniec

    sam widzisz jak Polacy są nie udolni, że nie potrafią nawet kilku kilometrów wyrównać terenu i tu nie chodzi o zachcianki 1 osoby ale o możliwości i umiejętności budownictwa w Polsce, przy małym nakładzie finansowym, są to rzeczy i umiejętności których nam polakom cały czas brakuje………………

    • Majki

     OO Pan budowlaniec wie ile kosztuje wykup gruntów od osób prywatnych lub wybudowanie 15 metrowych murów oporowych żeby las rowerzystom nie zsuną się na głowę?? A czy pan budowlaniec wie jakie koszty generują roboty ziemne ?? Pewnie wszystko da się zrobić przy nieograniczonym budżecie, tylko po co ,tak przynajmniej ścieżka ma swój urok.

   • hahaha

    Z całym szacunkiem, ale czy byłeś(aś) w ogóle na tej ścieżce? To nie są normalne podjazdy pod górkę tylko naprawdę stromizny dla wyczynowców. Na 99% dzieci czy osoby starsze, a pewnie i duża część osób w sile wieku, nie mają szans na podjazd, szczególnie pod jedną górkę, więc naprawdę ktoś tu przesadził. Zachęcam do “przejaźdżki” 🙂

  • Polak duży

   to jest Polska. nie ma być równo, szeroko tylko tanio

   • taka prawda

    tanio=dziadostwo

 • Majki

  Wreszcie, co autor miał na myśli???? Ścieżka została oddana i odebrana w grudniu zeszłego roku tak dla informacji Pana redaktora, teraz została tylko otwarta, jak również odcinki Morzewo – Kaczory oraz Śmiłowo-Kaczory wykonane i odebrane były na początku 2018.

 • kolarz

  uwaga !! na bezpiecznych odcinkach asfalt a na NIEBEZPIECZNYCH – ŻWIR !!! do tego kilka niebezpiecznych zakrętów i szykan .gdybym był dentystą już ustawiałbym swoje reklamy wzdłuż trasy :))))) jadąc od kaczor uważajcie na odcinku przed przejazdem kolejowym oraz przed tunelem , a na plus : oddalona od spalin i fajne widoczki na linie kolejową ( szkoda ze mało co tam jedzie )