Raj dla miłośników książek

14.04.2019|Autor: Mateusz Manthai

Wystawy, spotkania, czy zajęcia informatyczne – to wszystko, co czeka na mieszkańców gminy Margonin jeszcze w tym roku. Zajęcia będą odbywały się w nowych bibliotekach. Budowa ruszyła w Margoninie i Lipinach.

Spotkania margonińskich grup i m.in. zajęcia informatyczne dla mieszkańców będą odbywały się w nowych bibliotekach. Trwa ich budowa. Do tej pory zbiory Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie składowane są w ciasnych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej przy ulicy Polnej. Teraz przestrzeń użytkowa dla czytelników znacznie się powiększy.

Oferty, które obecnie mamy dla użytkowników bibliotek, czytelników wymagają zupełnie innej infrastruktury. Sprawdziliśmy kiedyś ankietowo, co jest potrzebne ludziom. Okazało się, że przede wszystkim inna lokalizacja, nie w szkole, ale w centrum miasta, gdzie akurat biblioteka się buduje – tłumaczy Ewa Zamiara, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie.

Biblioteka w Margoninie i jej filia w Lipinach mają zostać dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstanie m.in. całodobowy punkt zwrotu książek.

Właśnie stoimy przed budową biblioteki w Lipinach, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa kultury w ramach programu Rozwój Narodowego Czytelnictwa. Udało nam się pozyskać dwa dofinansowania na Margonin i na Lipiny – mówi Janusz Piechocki, burmistrz Margonina.

Ministerstwo kultury przekazało samorządowi blisko 2 miliony złotych. Prace na obu budowach są już zaawansowane. Budowlańcy szacują, że obiekty zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Przeczytaj więcej o: biblioteka margonin lipiny, budowa bibliotek, ewa zamiara, Janusz Piechocki, miejsko-gminna biblioteka publiczna w margoninie, nowe biblioteki margonin

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.