“Łańcuch światła” dla nauczycieli

11.04.2019|Autor: Redakcja

W czwartkowy wieczór odbędzie się akcja “Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem”. Pilanie podobnie jak mieszkańcy innych miast w Polsce będą mogli wesprzeć w ten sposób strajkujących nauczycieli.

“Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem” rozpocznie się na Placu Konstytucji 3 Maja o godzinie 20:00.

– Szanowni, Szanowne, takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie! Dlatego łączymy siły by wyrazić swoją solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami, oraz pracownikami oświaty! – piszą organizatorzy akcji.

W tym samym czasie swoje poparcie dla nauczycieli wyrażą również mieszkańcy innych miast w Polsce – m.in. Poznania, Wrocławia, Szczecina i Koszalina.

Przeczytaj więcej o: łańcuch światła z wykrzyknikiem, nauczyciele Piła, strajk nauczycieli, strajk nauczycieli piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • simba

  oo, Milewska z ekipą już coś nowego wymyśliła

  • Izabela Milewska

   pudło simba

   • Jarosław Czetowicz

    Iza ale to dla Ciebie komplement .Co dobrego się w Pile dzieje to od razu Iza 😉

 • Mac

  Nauczyciele się nudzą…

 • pilanin

  Popisy artystyczne niektórych nauczycieli jako żywo przypominają szopkę zwaną puczem, którą próbowała przeprowadzić swego czasu totalna opozycja.

  • Krzysztof gustaw

   A ty mi przypominasz zwykłą gnidę pisowską, opłacanego trola, który wylewa swój szambiarski hejt, przeciwko nauczycielom, w każdym wątku, który pojawi się na tych łamach w tym temacie. W szkole musiałeś być niezłym głąbem i któryś nauczyciel musiał cię usadzić na następny rok w tej samej klasie, skoro tak ich nienawidzisz!

   • Nauczyciel

    Dlaczego trujesz jadem i mowa nienawiści wiesz że ona jest dziś zakazana i nie wolno jej stosować ??? . Tobie wolno ? Choć nikt nie pisze że peo tamto albo jest tym czym i …,owym itd. Ty zaś Krzysztofie Gustawie jakże pięknie ukazujesz swoje wschestronne wykształcenie . Przecież strajk nie jest polityczny a Prezydent miasta z peo nie miesza sie do strajku wraz z innymi funkcjonariuszami – prawda ?? I nie szczuje nauczycieli aby obalić inny rząd ? A czy zapłaci za strajk jak obiecał???

   • pilanin

    Szanowny Panie, wypraszam sobie tego rodzaju odzywki. Jak Pan nazwie postawę nauczycieli, którzy zamiast zatroszczyć się o swoich uczniów podczas egzaminów, postanowili zrobić karierę na Youtube? Panu się to podoba? Uważa Pan, że to jest postawa godna nauczyciela? I proszę mi nie zarzucać nienawiści do nauczycieli. To absurdalne twierdzenie, ale właśnie w Pana stylu. Jakąkolwiek krytykę Pan nazywa od razu hejtem i nienawiścią. Nie chcę być niegrzeczny, ale najwyraźniej Pan ma kłopot z rozumieniem znaczenia używanych przez siebie słów. I na koniec – w pełni zgadzam się z tym, że powinni zarabiać więcej, ale dali się wmanewrować w strajk o podłożu politycznym, który przynosi im zdecydowanie więcej strat niż korzyści.

   • tezpilanin

    dziwnym trafem to zwolennicy lewactwa zawsze przeszkadzają , zawsze obrażają pierwsi i najmocniej , a później się dziwią , że to do nich wraca – ja zdałem maturę z wyróżnieniem i może dlatego stać mnie na obiektywną ocenę zjawisk ? ten strajk już się łamie , a trwa tylko jeszcze strachem przed “kolegami” części nauczycieli

 • pilanin2

  W życiu nie zamierzam solidaryzować się z osobami, które narażają na szwank dobro moich dzieci. Zostawiliście je na pastwę losu przed najważniejszymi egzaminami, do których uczyli się przez całe lata. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!! Może ten łańcuch światła was w końcu oświeci i zobaczycie jak wielką krzywdę robicie naszym dzieciom i sobie, bo tracicie resztki szacunku.

  • witcher

   nauczyciele uczą dzieci i nie ma dla nich pieniędzy,księza gwałcą dzieci i indoktrynują ich bredniami,dla nich są miliardy !

 • Pismak

  Popieram nauczycieli. Plujesz na polskich nauczycieli ? To zmien dziecku szkołe na prywatną? Nie stac cie ? To zmień prace.

  • Xawery

   “Zmień pracę, weź kredyt” – takie coś już kiedyś słyszeliśmy od pewnego mędrca, ale to już na szczęście przeszłość.

  • toja

   to idąc tym tokiem myślenia, niech nauczyciel zmieni pracę w szkole publicznej na pracę w szkole prywatnej!!! tam nauczyciele nie strajkują!!! nie zmienią??? widocznie są beznadziejnymi nauczycielami , ponieważ szkoły prywatne dobrze płacą ale i wymagają dobrych nauczycieli!!

 • Rodzic

  Tak jak wspominasz Pilanin2 do tych egzaminów przygotowywali się całe lata I to właśnie przy wsparciu ” osób, które narażają na szwank dobro Twoich dzieci”. Przez te lata dzieci i rodzice mogli liczyć na nauczycieli i wszystko było w porządku.
  A teraz gdy ONI potrzebują naszego wsparcie i zrozumienia, a go brak to JEST DOPIERO WSTYD!

  • ssss

   wsparcia, bo za pracę 18 godzin w tygodniu mają za mało pieniędzy? won do fabryki i tam zapieprzać 40 kilka godzin tygodniowo

   • Rodzic

    Oj jak łatwo powtarzać hasła typu ” 18 godzin” w tygodniu. Zawsze lepiej gdzie nas nie ma. Czy to będą nauczyciele, policja, pracownicy zus , mops, personel medyczny to zawsze nieroby i dostają pensje z naszych podatków i niech idę do fabryki , na kasę itd. A oni jak my wszyscy mają rodziny, dom i takie sane problemy. Szanujmy się wzajemnie

 • Katarzyna

  Bankier.pl podał treść wiadomości, która krąży wśród strajkujących nauczycieli. Nawołuje ona do zablokowania matur i niedopuszczenia młodzieży do egzaminów, a tym samym zrujnowania ich startu w dorosłe życie. Przyznam, że jak to czytam to jestem przerażony, że tacy nauczyciele, którzy nie mają żadnych zahamowań, uczą naszą młodzież. Polska edukacja potrzebuje głębokiej przemiany, bo żadna podwyżka nawet o 5 tysięcy nic nie da.

  Oto treść wiadomości: “My nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych mamy klasyfikację i rady pedagogiczne klasyfikacyjne ostatnich klas liceów i techników. Jeżeli strajk będzie dalej trwał nie będzie możliwości dokonania tego, a co za tym idzie młodzież nie będzie mogła przystąpić do matury. Jest to możliwy scenariusz o czym rząd chyba nie myśli. Tak daleko nie sięga. Klasyfikacji nie dokonają emeryci czy nauczyciele z innych szkół. Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach liceum muszą być do 16.04 a oceny trzeba wpisać do 12.04. Nie ma ocen i rad nie ma matur. Rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią ;). DO SKUTKU ! Nie dajmy się”

  I jeszcze ten uśmieszek na koniec. Załamka, zero skrupułów. Dobro dzieci i młodzieży zupełnie się nie liczy…

  • xxx

   i tu powinna wtargnąc prokuratura a nawet ABW

 • obywatel

  zgadzam się z tym ze nauczyciele mało zarabiają, jak zresztą wiele innych zawodów. Jednak to co zrobili można porownac z odejściem od lozek pielęgniarek… odeszli od swoich pacjentow zostawiając ich na przysłowiową “smierc”. Stracili tym samym resztki szacunku rodzicow i uczniów. Już nie mowiac o przedszkolach. Nie jestem ani za PIS ani za PO – obie partie to zlepek karierowiczów co od 20-30 lat przytulają po 12k za sciemnianie. Szkoda mi tylko dzieciakow. (a rodzice tez maja problem i to ogromny..)

  • gc

   Ale lekarze i pielęgniarki raczej nie zostawiali pacjentów w sytuacji zagrożenia życia. Dla uczniów analogicznie są to egzaminy. Tymczasem oni zostali porzuceni…

 • tak więc tego………

  ““Łańcuch światła” dla nauczycieli” lepiej by zrobili robiąc 2 tor do Poznania

 • tezpilanin

  przyda się ten łańcuch , bo są strasznie ciemni , skoro dali się wmanewrować broniarzowi w strajk , który godzi w interesy powierzonych im pod opiekę dzieci

  • Gienek

   Godzi również w samych nauczycieli. wg badań przeprowadzonych przez Pollster dla SE, 51% Polaków jest przeciwko strajkowi nauczycieli w czasie egzaminów. Za strajkiem w czasie egzaminów jest zaledwie 23% osób. Odbiór społeczny strajku i siłą rzeczy strajkujących jest więc negatywny.

   • tezpilanin

    zacietrzewieni w nienawiści do PiS nie zauważają , że również ich obejmie obniżka PiT na 17% , że też część z nich ma dzieci i korzysta z 500+ i 300+ , a łączna podwyżka na poziomie ponad 20% w ostatnich latach łącznie z wrześniową 2019 , jest jedną z najwyższych w sferze budżetowej mimo , że nauczycieli jest najwięcej – ale po co ja to piszę , nauczycielom skoro to oni wiedzą lepiej ?

    • Gienek

     Sęk w tym, że w tym strajku wcale nie podwyżki są głównym celem. W tle jest brutalna polityka, w której uczniowie, ale też strajkujący nauczyciele są wykorzystywani jako narzędzie do obalenia rządu. W sumie dziwię się, że nauczyciele dali się tak łatwo wkręcić w tę rozgrywkę. Nie wierzę, że aż tak bardzo tęsknią za PO, która przez 3 lata (2012-2015) nie dała im ani grosza podwyżki, a w tym samym czasie zamknęła wiele szkół, wysyłając wielu nauczycieli na bruk? Choć z drugiej strony pamięć ludzka bywa krótka…