Spotkanie z gladiatorami i eko energia w PWSZ

04.04.2019   Autor: Artur Maras
---

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile trwa XIII Festiwal Nauki. Tym razem kilkudniowe otwarte spotkania, pokazy i wykłady dotyczą energii. Wydarzenie potrwa do piątku.

- To już XIII festiwal, to już jest pewnego rodzaju marka. Pilanie i sądzę uczniowie szkół, nie tylko z Piły, oczekują, że w kwietniu zawsze wyślemy zaproszenie na szereg wydarzeń naukowych, artystycznych. Przed nami czwartek czyli dzień nauki z przymrużeniem oka. Tutaj będzie bardzo dużo eksperymentów, pokazów chemiczno-fizycznych, będziemy mówić o odnawialnych źródłach energii dlatego, że główne hasło festiwalu to energia i wszystkie wydarzenia są podporządkowane temu hasłu - tłumaczy Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy PWSZ w Pile.

Festiwal nauki rozpoczął się w poniedziałek spotkaniem ze znanym popularyzatorem wiedzy o kosmosie Karolem Wójcickim, który przybliżał odległe tajemnice wszechświata. Wtorek upłynął na pokazach naukowych, a dzisiaj oprócz zwiedzania nowo otwartego Centrum Symulacji Medycznych goście festiwalu mierzyli się z językiem obcym.

W czwartek będzie wiele o energii, w tym tej ekologicznej. Tego dnia z Rumunii do Piły przyjedzie także grupa rekonstrukcyjna, która zaprezentuje walkę gladiatorów z żołnierzami Imperium Rzymskiego. Festiwal Nauki na pilskiej PWSZ zakończy się w najbliższy piątek.

fot. PWSZ w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group