Asta Video Fest

Wieleński dąb - Drzewem Roku? Trwa głosowanie

19.03.2019   Autor: Redakcja
---

Rosnący od prawie 100 lat w centrum Wielenia dąb ma szansę zostać drzewem roku 2019. W konkursie, który od dziewięciu lat organizuje ekologiczny Klub Gaja udział bierze 16 podobnych z całej Polski. O tym, które zdobędzie tytuł zdecydują swoimi głosami internauci.

- Dowiedzieliśmy się, że ten dąb w tak pięknym miejscu, obok urzędu gminy, ale też u zbiegu trzech ulic: Kościuszki, Staszica i Szkolnej został posadzony w 1920 roku, a więc na pamiątkę powrotu ziem do Macierzy - wyjaśnia Jan Graczyk, zastępca burmistrz Wielenia.

Opowieść o wieleńskim dębie mierzącym ponad 20 metrów pobudza wyobraźnię. Właśnie niezwykła i oryginalna historia otwarła temu drzewu możliwość startu w konkursie. Dąb doczekał się też własnej wizytówki, dzięki której wizerunkowo zyskuje gmina. Co roku wręczane są statuetki drzewa w formie nagrody w dziedzinie społeczno- gospodarczej. O tym, które drzewo zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2019, zadecydują swoimi głosami internauci. można w dniach od 1 do 30 czerwca 2019 r. Po wejściu na stronę Drzewo Roku.

fot. Wikipedia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group