Podrobili recepty, żeby wyłudzić morfinę

04.03.2019|Autor: Redakcja

Dwóch mężczyzn oszukało kilka aptek na terenie powiatu złotowskiego. Posługując się podrabianymi receptami, kupowali morfinę. Teraz grozi im nawet do 8 lat więzienia.

O tym, że ktoś podejrzany próbuje wykupić sporą dawkę silnie odurzającego leku, poinformował policję jeden z pracowników apteki. 20-latek został zatrzymany na terenie apteki, ale szybko okazało się, że nie działał sam, ale z 35-letnim kolegą. Obaj pochodzą z województwa pomorskiego.

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach fałszywe druki recept i kilka pustych opakowań zakupionego wcześniej leku. Para oszustów trafiła natychmiast do policyjnej izby zatrzymań. Śledczy ustalili, że mężczyźni oszukali kilka aptek na terenie powiatu złotowskiego oraz usiłowali dokonać oszustwa na terenie Zakrzewa i Złotowa.

Wobec 20-latka na wniosek policji prokurator z Prokuratury Rejonowej w Złotowie zastosował policyjny dozór. Policjanci ustalają teraz, w jaki sposób podejrzani zdobyli fałszywe blankiety recept oraz czy działali na terenie innych województw.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i oszustwa na szkodę NFZ. Za posłużenie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Źródło: KPP Złotów

Przeczytaj więcej o: apteka wałcz, morfina wałcz, oszustwo wałcz, podrobione recepty wałcz, policja wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.