Podrobili recepty, żeby wyłudzić morfinę

04.03.2019   Autor: Redakcja

Dwóch mężczyzn oszukało kilka aptek na terenie powiatu złotowskiego. Posługując się podrabianymi receptami, kupowali morfinę. Teraz grozi im nawet do 8 lat więzienia.

O tym, że ktoś podejrzany próbuje wykupić sporą dawkę silnie odurzającego leku, poinformował policję jeden z pracowników apteki. 20-latek został zatrzymany na terenie apteki, ale szybko okazało się, że nie działał sam, ale z 35-letnim kolegą. Obaj pochodzą z województwa pomorskiego.

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach fałszywe druki recept i kilka pustych opakowań zakupionego wcześniej leku. Para oszustów trafiła natychmiast do policyjnej izby zatrzymań. Śledczy ustalili, że mężczyźni oszukali kilka aptek na terenie powiatu złotowskiego oraz usiłowali dokonać oszustwa na terenie Zakrzewa i Złotowa.

Wobec 20-latka na wniosek policji prokurator z Prokuratury Rejonowej w Złotowie zastosował policyjny dozór. Policjanci ustalają teraz, w jaki sposób podejrzani zdobyli fałszywe blankiety recept oraz czy działali na terenie innych województw.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i oszustwa na szkodę NFZ. Za posłużenie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Źródło: KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group