Jestem zameldowany - jestem fair

28.02.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

„Jestem zameldowany – jestem fair” to akcja, która ma na celu zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy Szydłowo. Według szacunków około 30 proc. z nich nie płaci podatku w miejscu zamieszkania.

Chcemy zbudować taką modę na bycie zameldowanym, dlatego hasło "Jestem zameldowany – jestem fair". Chcemy wskazać tym mieszkańcom, którzy nie odprowadzają podatku w miejscu zamieszkania, że nie są fair wobec tych, którzy tutaj te podatki odprowadzają, że nie mogą mówić o tym, że chcą mieć remont dróg, że chcą mieć kanalizację czy oświetlenie w sytuacji, w której sami nie dbają o to, żeby część ich podatku trafiała do naszej gminy - Paweł Kądziela, radny Rady Gminy Szydłowo.

W rzeczywistości oznacza to, że z gminy uciekają ponad 3 miliony złotych. Za te pieniądze można by było wybudować 9 km chodników lub 3 km dróg osiedlowych. By zachęcić mieszkańców do udziału w akcji „Jestem zameldowany - jestem fair” i wskazania w formularzu PIT-37 jako miejsce zamieszkania jednej z miejscowości w gminie Szydłowo, przygotowano loterię. By wziąć w niej udział trzeba wejść na stronę www.szydlowo.pl/pit i wypełnić formularz. Do wygrania jest między innymi telewizor, rower czy tablet. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group