Tylko tak oznacza zgodę, seks bez zgody to gwałt

14.02.2019|Autor: Artur Maras

„Tylko tak oznacza zgodę, seks bez wyraźnej zgody to gwałt” – pod takim hasłem w czwartek w galerii Vivo odbędzie się ogólnopolska akcja One Billion Rising Nazywam się Miliard. Jest ona organizowana w Pile po raz drugi. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy seksualnej wobec kobiet i dziewcząt.

– Happening jest kierowany do wszystkich. Chodzi o to aby zwrócić uwagę na to, że problem gwałtu wśród młodych kobiet i wśród kobiet jest dosyć powszechny. Badania Komendy Głównej Policji podają, że koło 2,5 tys. gwałtów rejestruje się rocznie z czego tylko 1200 kończy się wyrokami, natomiast zaledwie tylko 20 wyrokami między 5 a 10 lat. Większość są to wyroki bardzo łagodne, które nie przynoszą efektów – mówi Iwona Kamińska-Lech, organizatorka akcji.

Dlatego tez aktywistki tańcem chcą zwrócić uwagę na ten problem. Piła już po raz drugi weźmie udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Happening rozpocznie się w Walentynki 14 lutego o godz 17.00 w galerii Vivo. W ubiegłym roku tańczyło ponad 30 osób. W tym ma ich być znacznie więcej.

Przeczytaj więcej o: Iwona Kamińska-Lech, One Billion Rising Nazywam się Miliard, organizatorka akcji., seks bez zgody to gwałt, Tylko tak oznacza zgodę

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • 1

  O co chodzi tym kobietom, kto płaci za takie akcje i dlaczego one nie mogą nazywać się normalnie po polsku? To jest zwrócenie uwagi na problem przemocy seksualnej? I niby taniec ma w tym pomóc??

 • koment

  Kolejne beznadziejnie głupie pomysły rodem z coraz bardziej popapranego zachodu, tam tez tańczono na ulicach po atakach terrorystycznych

 • John English

  KAZDA forma zwrocenia uwagi opinii publicznej jest dobra.
  Dla przedmowcow na forum ,,koment” i ,,1” :
  to moze lepiej WCALE o tym problemie nie mowic i schowac glowe w piasek ??
  Bardzo dobrze ze Panie wyszly z taka inicjatywa-nie wazne ze przez taniec-wazne
  ze GLOSNO (publicznie) zwrocono uwage na fakt ze problem istnieje.

  • 1

   Co Ty piepszysz. Czy Twoja żona, dziewczyna, matki albo siostra tam były? Nie! Czy to oznacza że sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet? Tak! Ja też się sprzeciwiam i szanuję kobiety może nawet mocniej niż niektórych mężczyzn. Ale nie rozumiem tego wywlekania wszystkiego na publikę i okraszania każdej akcji anglojęzycznym zwrotem. Uważam że sens tej akcji jest znikomy. Kto, nie wiedząc o co chodzi, zrozumiał idee kobiet które ubrane w różowe koszulki pląsały po Vivo? Akcja ulotkowa, albo stanie z megafonem byłaby dużo lepsza. Krótko mówiąc nie wszystko co na Zachodzie jest barwne i sensowne u nas się sprawdza. Taka moja opinia.

 • witcher

  to PiS i kato-prawica najzawzięciej zwalczały unijną Dyrektywę Antyprzemocową,nawet były próby jej uniewaznienia,pamiętajcie o tym oddając głos przy najblizszych wyborach !

 • 2

  Co z tego, że powie “tak”, skoro potem może powiedzieć, że powiedziała “nie”, i służby staną po jej stronie?

 • Kotwiłło Barnaba

  Wobec tych Pań przemocy nikt nie będzie stosował. . . “TAK” też nie zmieni sytuacji.