Pożar mieszkania na rogu ul. Tysiąclecia i Dworcowej

06.02.2019   Autor: Michał Kępiński
---

W poniedziałek w Wałczu wybuchł pożar mieszkania na rogu ul. Tysiąclecia i Dworcowej. Strażacy z palącego się budynku ewakuowali kilka osób. Trzech mieszkańców zostało przekazanych pod opiekę ratowników medycznych.

– Po dojechaniu na miejsce ogień i gęsty dym wydostawał się z palącego mieszkania oraz z klatki schodowej. Na balkonie drugiego piętra znajdowały się trzy osoby i trzy osoby były w innych mieszkaniach. Natychmiastowe działania strażaków pozwoliły na ewakuację tych osób z balkonu przy użyciu podnośnika hydraulicznego, kolejne trzy osoby zostały wyprowadzone klatką schodową. Pożar został opanowany. Zagrożenie było bardzo duże, realne, co automatycznie przyczyniło się do zagrożenia osób tam przebywających
- informuje kpt. Mirosław Gruchot, oficer prasowy PSP w Wałczu.

Na miejscu zdarzenia działało 35 strażaków. Jedno z mieszkań zostało kompletnie spalone. Inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że klatka schodowa nie nadaje się do użytkowania i będzie można z niej korzystać dopiero po wykonaniu remontu. Dla najbardziej poszkodowanych udostępniono mieszkanie tymczasowe oraz wyżywienie.

Straty wstępnie oszacowano na 500 tys. złotych. Przyczyny pożaru ustala policja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group