Policyjny pościg za skradzionym Porsche

03.01.2019|Autor: Paweł Różycki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29- letniego kierowcę, który uciekał przed policyjnym radiowozem, skradzionym pojazdem osobowym marki Porsche Carrera. Ponadto kierujący prowadził samochód będąc pod działaniem amfetaminy i miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sprawca trafił już na 3 miesiące do aresztu, a grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał telefoniczną informację o tym, że krajową „dziesiątką”, jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego. W miejscowości Piecnik, funkcjonariusze zauważyli jadący pojazd. Mimo wysyłanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym porsche, którego kierowca kontynuował brawurową i niebezpieczną jazdę stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Lubno uciekający przed policją w trakcie manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji drogowej z prawidłowo jadącym innym pojazdem osobowym. Mimo to nadal kontynuował jazdę. Po chwili zjechał jednak na drogę polną, gdzie zatrzymał auto w rowie melioracyjnym. Sam podjął próbę ucieczki pieszo.

Mężczyzna mimo wydawanych przez policjanta wezwań do zatrzymania się nadal uciekał. Dopiero kiedy usłyszał strzały ostrzegawcze, zatrzymał się. Podczas wykonywania dalszych czynności okazało się, że porsche, to pojazd skradziony z terenu Niemiec, a 29- letni kierujący prowadził go, będąc pod wpływem działania amfetaminy. Dodatkowo, miał aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Szczecina trafił już na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

fot. KPP Wałcz

Przeczytaj więcej o: kolizja drogowa Wałcz, piecnik, poesche carrera, policja wałcz, pościg policja wałcz, zatrzymanie policja wałcz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Porucznik

  Narobił odpału, co za typ. Przyprószony porszaczkiem popylał. Zasłona dymna dla tira nowiutkimi wozami ???

  • Z

   Za dużo filmów “Borewiczu”. Przepraszam, poruczniku. 😀

 • w

  jakby mu się udało,przerobiłby je na gaz i wstawił kratkę :))