Czy znasz przyrodę pilskich lasów?

01.01.2019|Autor: Redakcja

Zastanawiałeś się kiedyś co kryje przyroda pilskich lasów? Jakie gatunki roślin i zwierząt możesz spotkać w sąsiedztwie i co w trawie piszczy? Nowy program TV ASTA odpowie na te i na inne pytania. “Przyroda pilskich lasów” jest cyklem dziesięciu odcinków, opowiadających o życiu jakie toczy się na niemal 350 tysiącach hektarów lasów należących do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

W najbliższy czwartek, 3 stycznia zapraszamy do TV ASTA na premierę drugiego odcinka “Przyrody pilskich lasów”. Tym razem leśnicy z RDLP w Pile skupią się na przedstawieniu tematu chronionych gatunków zwierząt.

Na terenach należących do zasobów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, znajduje się aż 88 stref ochronnych ostoi ptaków. Spotkać tam można bielika, puchacza a nawet rybołowa. Trzeba podkreślić, że ten ostatni, to jeden z najrzadszych gatunków ptaków szponiastych występujących w naszym kraju.

Strefy ochronne tworzy się nie tylko dla ptaków, ale też dla innych zwierząt. Wśród gatunków ssaków objętych ochroną nie sposób nie odnotować wilków. Zwierzęta te powrócił w XXI wieku do północnej Polski i znalazły tu miejsce dogodne do życia i rozrodu.

W okolicy bytują także dzikie stada żubrów, którymi opiekuje się Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze, a w charakterystycznych dla pilskich lasów dolinach rzecznych można spotkać bobry.

W Polsce niemal 600 gatunków zwierząt objętych zostało ochroną ścisłą. Leśnicy podczas codziennych prac gospodarczych, dbają o zachowanie żyjących na naszym terenie populacji, monitorują ich stan, inicjują i wdrażają działania związane z ochroną czynną.

Premierowy odcinek programu “Przyroda pilskich lasów” już 3 stycznia o godzinie 17.40 na antenie TVASTA oraz na tvasta.pl (TV ASTA na żywo).
Program można oglądać także na tvasta.pl, gdzie już dzisiaj można zobaczyć pierwszy odcinek cyklu.

Przeczytaj więcej o: edukacja, edukacja piła, lasy piła, natura pila, pila, przyroda pilskich lasow, rdlp piła, regionalna dyrekcja lasów państwowych w Pile, rozrywka, telewizjaasta, tvasta, Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze, ztp, żubry mirosławiec

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.