Co kryje budżet Złotowa na 2019 rok?

23.12.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Sesja budżetowa w Złotowie. Jak zgodnie podkreślała większość radnych, stan finansów miasta jest dobry. Różnica zdań występowała w przypadku szczegółowych wydatków inwestycyjnych.

- Jesteśmy w czołówce gmin w Polsce pod kątem nie zadłużania mieszkańców jak również pod kątem wszelkich wskaźników, które mówią o zrównoważonym rozwoju miasta. Jest bezpiecznie, a to daje nam nadzieję na spokojny przebieg roku i gotowość na to, co może nas ewentualnie spotkać – podkreśla burmistrz Złotowa Adam Pulit.

W budżecie miasta na rok 2019 zaplanowano około 7,5 mln złotych deficytu. Od 2020 ma się to jednak zacząć zmieniać bowiem spadnie poziom wydatków, a wzrośnie dochodów. W zbliżającym się roku najwięcej środków pochłonie modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej. Miasto na ten cel zarezerwowało prawie 36 milionów złotych. Rada podjęła także decyzję o podwyżce wynagrodzeń. Burmistrz zarobi ponad 300 zł brutto więcej, a diety radnych zwiększą się o około 30%. Na środowej sesji przyjęto również pozytywne stanowisko odnośnie powstania w mieście domu kultury, jednak do realnego powstania placówki jest jeszcze daleka droga.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group