Muskała: musiałam ją kochać, żeby być z nią na planie

18.12.2018   Autor: Redakcja
---

Gabriela Muskała odwiedziła w sobotę „Salon Kulturalny” TV ASTA. Widzowie mogli podziwiać znakomitą aktorkę tym razem w dwóch rolach: głównej bohaterki filmu „Fuga”, a także autorki jego scenariusza.

„Fuga” to drugi pełnometrażowy film Agnieszki Smoczyńskiej. Opowiada historię kobiety cierpiącej na fugę dysocjacyjną, czyli zaburzenie powodujące amnezję. Główna bohaterka nie pamięta ani swojego imienia, ani rodziny, a kiedy w końcu do niej wraca, nie potrafi odnaleźć się w dawnej roli żony i matki.

- Pisząc tę postać, a później grając ją, musiałam wejść w jej głowę, w jej emocje. Musiałam ją pokochać, żeby móc z nią być na planie. Myślę, że bardzo dużo jest mnie w Alicji i Alicji we mnie, stąd moja pewność podczas pisania scenariusza, że to będzie rola dla mnie - tłumaczy Gabriela Muskała, aktorka i autorka scenariusza.

Choć sama aktorka jest przekonana, że większość reżyserów nie obsadziłaby jej w tej roli, ponieważ jej ekranowy wizerunek nie pasuje do niepokornej, a nawet wulgarnej bohaterki. Mimo to ryzykowny zabieg się opłacił.

- Rola pani Gabrieli naprawdę super. Film warty obejrzenia i naprawdę dający do myślenia. Rzeczywiście miałem takie skojarzenie z „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”, ale na żywo, także film super - mówią widzowie.

Gabriela Muskała zdradziła, że prace nad scenariuszem trwały aż sześć lat, a inspiracją do filmu był program telewizyjny, w którym wystąpiła kobieta z amnezją. Rozmowę Salonu Kulturalnego tradycyjnie poprowadziła dziennikarka TVN, Kinga Burzyńska. Rozmowę można obejrzeć w środę na antenie TV ASTA o godz. 16.25.

- Dla mnie ten film jest przepiękny, bo jest o odwadze i o wolności. Myślę, że w każdym społeczeństwie jest to trudny temat, jeżeli matka decyduje się odejść, szuka samej siebie, wie, że nie jest gotowa, żeby być z tą rodziną - mówi Kinga Burzyńska, prowadząca Salon Kulturalny TV ASTA.

„Fuga” była już pokazywana m.in. na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie spotkała się z aplauzem krytyków, a także na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na którym otrzymała nagrodę za zdjęcia i w kategorii za debiut lub drugi film.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group