W Pile stanie fabryka oranżady. Działka już kupiona

10.12.2018   Autor: Redakcja
---

Producent oranżady kupił dwie działki w Pile. Zbyszko zamierza uruchomić produkcję za dwa lata. Pracę w nowym zakładzie ma znaleźć około stu pracowników.

Akt notarialny został podpisany dzisiaj w Urzędzie Miasta. Na jego mocy Gmina Piła sprzedała Zbyszko Company dwie działki przy ul. Młodych za kwotę 1,6 ml złotych. Budowa nowego zakładu ma rozpocząć się w maju przyszłego roku. A pierwsze butelki wody mineralnej i napojów mają zjechać z taśmy w marcu 2020 roku.

- Zakład powstanie bardzo nowoczesny, bardzo wydajny technicznie. Będzie on produkował 100 tys. butelek półtoralitrowych butelek na godzinę. Mówimy to z doświadczenia. Taki zakład posiadamy. Jest to to nasz trzeci zakład - tłumaczy Zbigniew Bojanowicz, właściciel firmy „Zbyszko Company”.

Dwa pozostałe zlokalizowane są w Radomiu i Białobrzegach. Ten powstający w Pile ma produkować około 300 mln butelek wody i napojów rocznie, które dystrybuowane będą na północno-zachodnią część kraju. Firma chce zatrudnić około 100 osób.

- Miałem taką rozmowę z samorządowcami, pytali jak my to robimy, że udaje nam się pozyskiwać tak duże firmy i w tak dosyć krótkim tempie. Odpowiedziałem wtedy w kilku słowach, takich, które myślę, że są kluczowe, że najpierw trzeba mieć wizję - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

A potem jak przekonuje prezydent ryzykowne nakłady na uzbrojenie działek oraz programy wspierające jak platforma praca i współpraca z uczelniami wyższymi. Na ten moment w strefie przemysłowej pozostały ostatnie wolne działki. Znajdują się one w rejonie ul. Wawelskiej. Dlatego też władze Piły przygotowują kolejną dzielnicę przemysłową w okolicach ulic Krzywej i Długosza.

https://www.asta24.pl/2018/11/19/fabryka-oranzady-pilskiej-podstrefie/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group