Radni podnieśli sobie diety na drugiej sesji

08.12.2018   Autor: Redakcja
---

Chodziescy radni podnieśli sobie diety i zróżnicowali je według pełnionych funkcji. Stawki od lat nie ulegały zmianom. Uchwała została przyjęta jednogłośnie podczas drugiej sesji rady miasta.

Przewodnicząca rady miejskiej otrzyma 2000 zł, wiceprzewodniczący 1300 zł, przewodniczący komisji 1200 zł, a radni niepełniący funkcji 1000 zł.

- Jest to rekompensata dla każdego z radnych za utracone wynagrodzenie wynikające ze stosunku pracy, bo pracodawca potrąca stosowne kwoty za nieobecność, wtedy gdy radny pełni swoje obowiązki z powodu przyjętej funkcji - tłumaczy Mirosława Kutnik, przewodnicząca rady miejskiej.

Z kolei z diety potrącane są odpowiednie kwoty, jeśli radny nie zjawia się na sesji. Warto dodać, że poprzednia uchwała dotycząca diet została podjęta w 2010 roku. Od tego czasu radni zarabiali 600 zł, wiceprzewodniczący 800 zł, a przewodnicząca 1700 zł. Te kwoty nie uległy zmianom przez dwie kolejne kadencje, choć wymagania dotyczące radnych i ich kompetencje wynikające z ustawy o samorządzie gminnym znacznie się zwiększyły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group