Miasto zmieni się nie do poznania. Już za 2 lata

06.12.2018   Autor: Redakcja
---

Wieleń otrzyma ponad 16 milionów dotacji na rewitalizację gminy. Pieniądze te mają nie tylko pomóc upiększyć, gminę, ale również stanowić impuls do rozwoju kultury i przedsiębiorczości w regionie.

Rewitalizacja gminy Wieleń jedna z największych inwestycji realizowanych w tym regionie w ostatnich latach. Odświeżenie centrum miasta i okolicznych wsi jest zdaniem mieszkańców niezbędne, jako że wiele zostało jeszcze do poprawy.

- Kiedyś były łazienki można było iść się kąpać, bo jako dziecko kąpałam się, dzisiaj nie ma nic. Jak się w coś inwestuje to zawsze jest miasto ładniejsze, przyjaźniejsze - mówią mieszkańcy Wielenia.

Upiększone zostanie min. centrum Wielenia wraz z targowiskiem. Powstaną również nowe bulwary nadnoteckie, „przystanek edukacja” łączący nowoczesne rozwiązania komunikacyjne ze ścieżkami edukacyjnymi, przystań wodna „Łazienki” oraz Mediateka, która stać się ma kulturalnym centrum gminy. Zrealizowanie tych inwestycji to dla regionu wyjątkowa szansa na rozwój.

- To co w tej chwili przed nami może zmienić to miasto właściwie zupełnie. Zupełnie oblicze miasta zmieni rewitalizacja. Jeżeli wszystko pomyślnie uda się zrealizować to za dobre 2-3 lata możemy powiedzieć, że miasto Wieleń jest wizytówką powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego - przekonuje Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Realizacja inwestycji ma się zakończyć już za dwa lata. Jej całkowity koszt to prawie 20 milionów złotych z czego ponad 16,5 mln. stanowi dofinansowanie unijne przyznane w ramach projektu Infrastruktura dla Kapitału Ludzkiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group