Powstanie hotel dla Ukraińców?

04.12.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Hotel dla Ukraińców w Złotowie. Obok klubu muzycznego za dworcem PKP, ma powstać lokum dla pracowników zza wschodniej granicy. Statystyki nie kłamią – w powiecie złotowskim jest ich coraz więcej, a ich liczba oscyluje teraz w okolicach tysiąca.

– Pojawił się taki pomysł, ponieważ dowiedzieliśmy się, że brakuje takich miejsc w Złotowie. Kilka razy chcieliśmy skorzystać z hotelu, bądź wysyłaliśmy ludzi i brakowało miejsc. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że bardzo wiele firm zatrudnia ludzi zza naszej wschodniej granicy i jest takie zapotrzebowanie. Dopiero zaczynamy się orientować, jest wstępny okres realizacji tego założenia i chodzi o to, że to, ile dokładnie osób będzie mogło tam przebywać zależy od warunków, jakie musimy spełnić – wyjaśnia Mariusz Niedźwiecki, współwłaściciel klubu Genesis w Złotowie.

A te warunki to przede wszystkim liczba kuchni i łazienek, które muszą być przeznaczone dla określonej liczby osób. Właściciele przyszłego hotelu chcą w związku z tym zatrudnić projektanta, który przystosuje budynek do warunków hotelowych. Jego obszar to ponad 900 metrów kwadratowych. Według wstępnych szacunków będzie mogło tam mieszkać od 150 do 200 osób.

Termin realizacji inwestycji nie jest jeszcze znany. Hotel ma kosztować od 500 tysięcy do nawet miliona złotych. Nie jest przesądzone, czy na pewno będą tam mieszkali wyłącznie Ukraińcy – właściciele nie wykluczają współpracy także z innymi firmami.

Przeczytaj więcej o: Mariusz Niedźwiecki, Powstanie hotel dla Ukraińców?, praca w zlotowie, praca z zakwaterowaniem złotów, praca złotów, ukraińcy złotów, współwłaściciel klubu Genesis w Złotowie.

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Alina Piotr Piluszczyk

  Biednym rodzinom nie potrafią zbudować domów z warunkami godnymi życia … Ale dla obcokrajowców jesteśmy w stanie nawet pałac zbudować masakra jakaś… Powinniście pomyśleć o tych ludziach którzy mają warunki spartańskie albo ich wcale nie mają..

  • Krzysztof gustaw

   Z tekstu wynika, że hotel zamierza otworzyć prywatny inwestor, a nie miasto czy gmina i to jego sprawa na co wydaje własne pieniądze.

 • Monika

  Won z Ukraińcami powinni się Polacy liczyć za bardzo wchodzimy im w tyłki.

  • PP

   u nas z-dzie maja darmowy dojazd znizki za lokum wieksze pensje od Polaków i nie przepracuja sie zbytnio, z-d na swieta stoi i oczywiscie beda mieli zaplacone za postojowe a Polscy praconicy??? NIC ZERO!!!!!!

 • xxx

  czy ktos slyszal by w Niemczech czy w Holandi byl utworzony jakis hotel dla Polskich pracowników.

 • Wolny recenzent- Piórko

  Zlotowscy biznesmeni tylko i wylacznie slizgaja sie na nisko oplacanych pracownikach.Nie moga zaplacic wiecej.Przed domem a raczej rezydencja auto za 500tys -rownowartosc 20 lat (240 miesiecy po 2000 na reke)przepracowanych przez robola.Ale nie koze placic wiecej.Ale robol to moze tyrac….Ukraincy tez sie wycwania i predzej czy pozniej trzeba bedzie zlikwidowac 11 czy 12 lokate

 • Irek

  to jest totalna kpina z nas, Polaków. Tak, Załatwili nas na “perłowo”.
  Wysokie koszty zus i podatki dochodowe związane z zatrudnieniem zmuszają do kombinowania. W tej chwili ZUS dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą to prawie 1300zł czy się stoi czy się leży ZUSowi co miesiąc się należy, za dwa miesiące pewnie będzie to 1400zł (największe wzrosty haraczu dla ZUS są za obecnej władzy !!!). Ubezpieczenie zdrowotne które jest w tej kwocie już wliczone to trzeba płacić żeby w ogóle mójść pojść do lekarza a podobno opieka medyczna jest w Polsce bezpłatna !!!! Jak nie zapłacisz składki zdrowotnej (prawie 300zł z 1300zł składki ZUS) to lekarz Cię nie przyjmie, umrzesz na ulicy Polaku.
  Do czego to doszło, że Polacy żeby godnie żyć muszą szukać pracy na zachodzie a w ich miejsce sprowadza się do naszego kraju obcokrajowców ze wschodu. To jest eksterminacja narodu polskiego i tak to należy nazwać po imieniu.
  Ludzie, pamiętajcie kto nas tak załatwił i głosujcie na rozsądnych !

  • Alojzy

   Bzdura, podstawa wymiaru składek rosnie w podobnym tempie od lat i jest podwyższana raz na rok. Eksterminacją narodu było podwyższenie wieku emerytalnego zmuszanie do praca, do śmierci.