Rzeźba i hologram w pilskim BWA

16.11.2018   Autor: Redakcja
---

Wernisaż wystawy prac Jarosława Boguckiego pt: „Rzeźba / hologram” już dziś o godz. 19.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Jarosław Bogucki urodził się w 1976 r. Uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a następnie odbył studia na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni rzeźby prof. zw. J. Petruka. W 2012 obronił tytuł doktora w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne. Obecnie pracuje jako kierownik pracowni Obrazowania Przestrzennego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP Poznań.

Zajmuje się dużą i małą formą rzeźbiarską (brąz, ceramika, żywice syntetyczne, holografia). W swojej ostatniej twórczości wykorzystuje obraz holograficzny jako element większych założeń rzeźbiarskich.

Jarosław Bogucki jest autorem projektów pomników Powstańca Wielkopolskiego, ks. Kanonika Czesława Tuszyńskiego, Antoniego Thuma i Ojca Bernarda z Wąbrzeźna, które zostały odsłonięte w Grodzisku Wlkp., pomnika Piasta Oracza z Siemowitem stojącego w Parku Miejskim w Gnieźnie, a także poznańskiej fontanny „Wierzba płacząca”.

fot. i opr. BWA w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group