MOSiR ma nowe szatnie za unijną dotację

31.10.2018   Autor: Artur Maras
---

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził generalny remont szatni obok hali przy ul. Żeromskiego w Pile. To kolejny etap modernizacji obiektów sportowych na Górnym. Jego ostatnim elementem jest remont stadionowej wieżyczki.

- Dyskomfort a nawet lekki wstyd można powiedzieć odczuwaliśmy kiedy organizowaliśmy tutaj mecz międzynarodowy Polska-Włochy U-20 i to była taka kontrowersja bo być może nawet byśmy się pozbyli tego meczu. Zrobiliśmy jakiś lifting ale trzeba było przystąpić do remontu tego obiektu - tłumaczy Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Szatnie zostały więc zupełnie wyremontowane, a we wnętrzach pojawiły się nowe szafki. Wszystko to za niemal 300 tys. zł z czego niemal połowę dofinansował marszałek województwa.

To kolejny etap modernizacji obiektów przy Żeromskiego. Rozpoczęła się ona przed kilkoma laty od remontu bieżni stadionu oraz trybun i podziemnego przejścia. Obok powstała także hala sportów walki. Na ukończeniu są również prace związane z termomodernizacją stadionowej wieżyczki.

Miasto nie porzuca także planów budowy w tamtym miejscu boiska. To jednak pieśń przyszłości bowiem minimum rok potrwa zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, bo boisko częściowo leżałoby na obszarze leśnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group