Siwe dziecko – wystawa Wyrwy–Krzyżańskiego

25.10.2018   Autor: AK
---

Siwe dziecko – to tytuł jubileuszowej wystawy prac Tadeusza Wyrwy–Krzyżańskiego. Wystawę można oglądać w BWA w Pile do 10 listopada.

- Ważniejsze przez te lata było pisanie dla mnie, było najważniejsze. Ja zamierzam świętować dłużej, bo ja zamierzam żyć do 106 lat, co najmniej do 106. W planach mam tom wierszy bardzo erotycznych, jakiego w Polsce jeszcze nie było. „Dotykanie ogni” taki ma mieć tytuł i ma być bardzo erotyczny, może mi się to uda. Trochę erotyzowałem, taką mam skłonność, może dlatego, że w życiu codziennym teraz tego nie mam - mówi Tadeusz Wyrwa-Krzyżański, artysta grafik, prozaik i poeta.

Takie właśnie, niepokojące, erotyczne i refleksyjne są też grafiki, które udało się zebrać i pokazać w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile. „Siwe dziecko” to wystawa retrospektywna z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej artysty. Podczas wernisażu zaprezentowano też fragmenty z bogatej twórczości literackiej autora, poety i prozaika.

Tadeusz Wyrwa–Krzyżański urodził się 21 października 1947 w Kuźnicy Czarnkowskiej. Mieszka i pracuje w Pile. Uhonorowany odznaczeniem “Zasłużony dla kultury polskiej”. Jest autorem 4 tomów prozy i 37 tomów poetyckich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group