Nieprawidłowości podczas głosowania [AKTUALIZACJA]

21.10.2018   Autor: Redakcja
---

Naruszanie ciszy wyborczej, zamieszanie z dopisywaniem do list i niezaplombowane urny. Nieprawidłowości podczas głosowania.

Dziś po południu w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 25, w Zespole Szkół Muzycznych w Pile wyborca otrzymał kartę z kandydatami do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu poznańskiego.

- Zgłosiłem w komisji wyborczej, że są zamienione karty i to spowodowało konsternację, po czasie została wydana mi druga karta. Myślałem, że z tego sporządzona będzie notatka, ale pani przewodnicząca powiedziała że sama napisze, a dalej zasugerowała, że ja wniosłem tę inną kartę. Wezwałem na miejsce policję, bo rozważam wniesienie protestu wyborczego - mówi wyborca.

Nie wiadomo, czy karta z innego okręgu była tylko jedna, czy było ich więcej. Komisarz Wyborczy w Pile wyjaśnia tę sprawę.

***
W lokalu wyborczym w Publicznym Przedszkolu Nr 16 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Pile wyborcy zgłosili nieprawidłowości w zaplombowaniu urny. Urna miała tylko dwie plomby, dodatkowo jedna taśma była luźna. W ciągu godziny od zgłoszenia poprawiono zabezpieczenie urny.

***
Wczoraj w Pile 19-latek uszkodził baner wyborczy. Został już ukarany mandatem.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło dziś i dotyczyło tego, że jeden z banerów w Pile umieszczony jest na tym samym terenie, gdzie mieści się Obwodowa Komisja Wyborcza, nieopodal wejścia do lokalu wyborczego. To także traktowane jest jako naruszenie ciszy wyborczej. Policja przyjęła zgłoszenie i wyjaśnia sprawę.

Ponadto w całym kraju głosować nie nie mogli ci, którzy przez internet złożyli wnioski o dopisanie do rejestru wyborców. Ministerstwo Cyfryzacji podało, że wniosek o dopisanie do rejestru wyborców w miejscu swojego zamieszkania drogą elektroniczną złożyło 46 tys. obywateli.

fot. czytelnik asta24

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group