Nowy dyrektor w pilskich lasach

11.10.2018   Autor: Redakcja
---

Ryszard Standio nie jest już dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny powołał 9 października nowego dyrektora. Został nim Damian Szcześniak, dotychczasowy zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Sarbia w RDLP w Pile.

Damian Szcześniak urodził się w Czarnkowie. Po ukończeniu Technikum Leśnego w Goraju, studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy). Na tej samej uczelni ukończył także studia podyplomowe "Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Leśnictwie i Ochronie Przyrody" oraz "Hodowla lasu".

Pracę w Lasach Państwowych rozpoczął 21 lat temu w Nadleśnictwie Sarbia, w którym zdobywał doświadczenie i przechodził przez kolejne etapy kariery zawodowej, począwszy od stażysty, poprzez stanowiska instruktora technicznego, specjalisty Służby Leśnej, inżyniera nadzoru aż do zastępcy nadleśniczego.

Nowy dyrektor swoją pracę pragnie opierać na uczciwości, wzajemnym szacunku i pracy w zespole. Deklaruje, że jedynym z priorytetów jest dla niego współpraca z samorządami oraz dbałość o pozytywny wizerunek Lasów Państwowych.

Prywatnie interesuje się łowiectwem i historią.

opr. RDLP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group