Rafał Zdzierela nie będzie już przewodniczącym rady

17.09.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Rafał Zdzierela żegna się ze stanowiskiem przewodniczącego Rady Miasta w Pile. W zbliżających się wyborach samorządowych będzie ubiegał się o mandat radnego Rady Powiatu w Pile.

– W tegorocznych wyborach będę ubiegał się o mandat radnego Rady Powiatu w Pile ponieważ uznałem, że nie można Piły odpuścić. Zbyt wiele rzeczy, ważnych dla miasta, przy nie najlepszej współpracy, albo złej woli po stronie samorządowców, może doprowadzić do zbyt kosztownych dla nas decyzji. Na to tutaj naszej zgody nie ma. Nie tylko ja, ale więcej osób z mojego środowiska postanowiło odbić powiat - mówi Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta w Pile.

Rafał Zdzierela w pilskiej Radzie Miasta zasiada od 1998 roku. Od dwóch kadencji pełni funkcję przewodniczącego. Dziś poinformował, że w jesiennych wyborach zawalczy o mandat radnego, ale nie miejskiego a powiatowego.

Zapowiedział również, że inni zasiadający obecnie w Radzie Miasta przedstawiciele Platformy Obywatelskiej także podejmą taką decyzję. Komitety Wyborcze czas na zgłoszenie list kandydatów do rad mają do północy. Wtedy też powinniśmy poznać ostateczne nazwiska osób, które wystartują w październikowych wyborach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group