Remont Okólnej, Tucholskiej i Roosevelta. Będzie rondo

12.09.2018|Autor: Redakcja

W przyszłym roku nastąpi przebudowa skrzyżowania ulic: Okólna, Tucholska i Roosevelta w rondo. Wartość projektu szacuje się wstępnie na ok. 3 mln zł. Realizacja w latach 2019 – 2021.

Na tym skrzyżowaniu jest wzmożony ruch uliczny, a poprzez niefortunny układ ulic, często tworzą się korki. Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Tucholskiej mają także problem z wykonaniem lewoskrętu. W tym miejscu znajdują się 4 przejścia dla pieszych, uczęszczane również przez dzieci idące do szkoły.

Ponadto planowana jest przebudowa ciągu pieszo-rowerowego z budową oświetlenia w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej wzdłuż ul. Okólnej, od ul. Młodych do ul. Ludowej.

Planowany projekt będzie kontynuacją dotychczasowej strategii niskoemisyjnej poprzez poprawę mobilności miejskiej. W znaczący sposób poprawi on m.in. możliwości komunikacyjne autobusów na newralgicznym skrzyżowaniu. Będzie także kolejnym etapem budowy jednolitego systemu bezpiecznych tras rowerowych. Miasto otrzyma dofinansowanie unijne na to zadanie.

fot. i opr. Jagoda Oburota, Urząd Miasta w Pile

Przeczytaj więcej o: dotacje unijne piła, inwestycje piła, inwestycje unijne piła, okólna piła, piotr glowski, prezydent Piły, Remont Okólnej, remonty dróg piła, rondo piła, roosevelta piła, tucholska piła, Tucholskiej i Roosevelta. Będzie rondo

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • ciapek

    “Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Tucholskiej mają także problem z wykonaniem lewoskrętu” no ba! W końcu rondo, które faktycznie jest potrzebne.