Z PiS-em wystartują ludzie z Porozumienia i Solidarności

11.09.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

„Pilanie zasługują na więcej”. Z takim hasłem kampanię wyborczą w Pile rozpoczęło Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawiono także niektórych kandydatów, jednak szczegóły programu partia zdradzi w przeciągu kilku najbliższych dni.

Równo tydzień po „Nowym Etapie” Koalicji Obywatelskiej, w polityczne szranki stanęło także Prawo i Sprawiedliwość. Wśród głównych celów między innymi inwestycje w infrastrukturę,wsparcie sportu i dobre relacje z polskim rządem oraz Starostwem Powiatowym w Pile. A wszystko to z obietnicą, że nasz region stać na szybszy rozwój.

- Mieszkańcy Piły, powiatu pilskiego, całego województwa wielkopolskiego zasługują na więcej. To hasło, które na przestrzeni wielu lat pojawiało się i w Polsce i w innych miejscach na świecie w wielu kampaniach wyborczych. Jest ono w wielu sytuacjach aktualne. Tak jest właśnie w Pile. Wszyscy dostrzegamy, że pojawiają się nowe inwestycje infrastrukturalne, ale jeżeli spojrzymy na to, co dzieje się w innych samorządach, to można odnieść wrażenie, że w Pile dzieje się to trochę za wolno - mówi Marcin Porzucek, poseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta Piły.

A w tym, żeby było szybciej, PiS-owi ma pomóc zwiększenie liczby radnych. Partia zarówno w Radzie Miasta, jak i Radzie Powiatu, chce zdobyć więcej mandatów niż dotychczas.

- Zarówno sytuacja w samym powiecie i Pile, gdzie Prawo i Sprawiedliwość uważa, że powinno w każdym okręgu zdobyć co najmniej 1 mandat, a być może więcej z tej racji, że są tylko 3 okręgi. Po drugie PSL ogranicza starty do okręgów w ramach powiatu, gmin ościennych i dlatego myślę, że PiS zwiększy liczbę mandatów - przekonuje Janusz Kubiak, radny powiatu z ramienia PiS.

Na listach Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach ma być także sporo osób młodych. Partia liczy, że dzięki połączeniu młodości z doświadczeniem, uda się jej zdobyć więcej głosów. Według jeszcze nieoficjalnych informacji jedynką na liście do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie Adam Bogrycewicz.

- Mamy osoby młode, które są energiczne, które mają pewne nowe spojrzenie na rzeczywistość. Tutaj elementy infrastrukturalne, jak ścieżki rowerowe, jak kwestie terenów rozrywki, aktywnego spędzania czasu, są często zauważane właśnie przez młodych ludzi. Ale także wszystkie elementy związane z nowoczesnymi technologiami, rozwojem internetu, też są przez młodych wpisywane do programu - mówi Adam Bogrycewicz, sekretarz zarządu pilskiego okręgu PiS.

Na listach PiS nie wszyscy są związani z partią. Wśród kandydatów są także osoby z Porozumienia Jarosława Gowina, Solidarności i pilskich parafii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group