Dziś dożynki powiatowe w Pile, wczoraj w Rychliku

09.09.2018   Autor: Redakcja
---

Trwają dożynki powiatowe w Pile. Obrzęd dożynkowy przygotował Zespół Pieśni i Tańca Łany, nazywany poznańskim Mazowszem. Wczoraj dożynki w Rychliku świętowali rolnicy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Pilskie dożynki zostały połączone z Festiwalem Kuchni „Pilskie Smaki”, dzięki czemu będzie można spróbować wielu lokalnych specjałów. Oprócz wielu koncertów, atrakcji i stoisk na stadionie będzie można obejrzeć m.in. zmagania siłaczy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel, który rozpocznie swój koncert o godz. 20.30.

W sobotę w Rychliku mówiono też o problemach rolników.

- Wiem, że tegoroczne zbiory nie były dla Was łaskawe, ponieważ zmagaliście się z upałami i suszą. Cenimy Waszą pracę i dziękujemy za to co robicie. Każdego roku staramy się pielęgnować obyczaje związane z dożynkami. To święto, które jest głęboko zakorzenione w naszej kulturze. To dziś jest czas, aby wspólną zabawą podziękować za urodzaj
– mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Wydarzenie rozpoczął barwny korowód dożynkowy, który wyruszył spod kościoła, a zakończył się na rychlickim boisku. Tam najpierw odbyła się dziękczynna, polowa msza święta, a kolejno atrakcje dożynkowe. Wydarzenie ubarwił koncert orkiestry dętej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Na scenie pojawiły się takie zespoły jak Małolaty, Dimitri Zorbas, a także „Ciała Pedagogiczne”. Piękny obrzęd dożynkowy wykonał Zespół Pieśni „Malwy” z Siedliska wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rychliku.

fot. i opr. Aleksandra Lipiec, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group