Wrzesień z ciekawymi projekcjami w Kinie Helios

06.09.2018   Autor: Redakcja
---

Zbliża się jesień, więc sale kinowe będą się zapełniać. Do kin wchodzi przedpremierowo polski film fabularny „Juliusz”. Ciekawą propozycją są filmy traktujące o Dywizjonie 303. W repertuarze dostępne są dwa filmy o podobnej tematyce, „303. Bitwa o Anglię” to produkcja brytyjska, natomiast „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” produkcja polska.

„Juliusz” to nowa komedia twórców „Planety Singli”. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

W piątek premiera horroru „Zakonnica”. Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w "Obecności 2". Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

A dla dzieci animacja „Biały Kieł”. Opowiada o rezolutnym i bardzo nietypowym szczeniaku – mieszanki psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

W ramach Kina Konesera „41 dni nadziei” oparty na faktach film dramatyczny. Fani horrorów mogą wybrać się na „Maraton horrorów z Zakonnicą” w piątek o 22:30 a w ramach Kultury Dostępnej „Twój Vincent” z Robertem Gulaczykiem w roli głównej.

W kinie nadal będzie można obejrzeć: „303. Bitwa o Anglię”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.”, „Bez litości”, „Krzysiu, gdzie jesteś?”, „Meg” oraz „Rozpruci na śmierć”.

Szczegóły repertuaru dostępne na stronie Kina Helios.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group