Z Kartą Seniora specjalne zniżki dla pilan w wieku 60+

05.09.2018   Autor: Artur Maras
---

Piła stawia na seniorów. Po Pilskiej Kopercie Życia oraz Przycisku Życia przyszedł czas na Pilską Kartę Seniora. Uprawnia ona osoby z miasta po 60 roku życia do korzystania z wielu ulg i zniżek w instytucjach i sklepach. W projekcie bierze udział niemal setka podmiotów a tych ma przybywać.

W Pile mieszka ponad 18 tys. seniorów. Oznacza to, że z różnego rodzaju zniżek, będzie mógł skorzystać co czwarty mieszkaniec grodu Staszica. Pilska Karta Seniora wprowadzona przez miejskie władze ma dawać starszym osobom wymierne korzyści finansowe.

- Oszczędności bardzo duże. Muszę powiedzieć, że seniorzy nie zawsze dysponują jakimiś wielkimi rentami czy zasobami pieniężnymi i każdy ten ukłon finansowy, który nam tu pan prezydent zaserwował, będzie na pewno pomocny w tych domowych finansach - zapewnia Walery Łapacz, senior z Piły.

Kupując dzięki zniżkom np. tańsze bilety do kina a także płacąc mniej za zakupy czy różne usługi.

- Od 5 proc. do 100 proc., niektóre usługi są za darmo - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Do uczestnictwa w projekcie zgłosiło się już niemal 100 firm i instytucji z Piły. Każdy partner zyskuje status „Firmy Przyjaznej Seniorom". Karta dedykowana jest tym osobom które ukończyły 60 rok życia i są zameldowane w Pile.

- Kolejny element wspierania seniorów, wspierania jakości życia w wieku senioralnym, bo przybywa nam seniorów, przybywa osób, które przekraczają 60 rok życia, a dzieje się to nie tylko w Pile, ale w Polsce i całej Europie
- dodaje Piotr Głowski.

O Pilską Kartę Seniora można aplikować od 1 września w trzech miejscach. Są nimi: Urząd Miasta, czynne w weekendy Biuro Obsługi Interesantów UM w Galerii IBI oraz nie przez przypadek Biuro Obsługi Klienta Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Bo to na Karcie miejskiej będzie umieszczana specjalna naklejka upoważniająca seniorów do zniżek.

- Wymyśliliśmy, aby nie tworzyć kolejnej karty, tych już seniorzy mają sporo, by wykorzystać Pilską Kartę Miejską, aby miała ona dodatkowy walor poprzez to, że okazanie takiej karty z naklejonym na odwrocie logo tego programu - wyjaśnia Marian Martenka, specjalista ds. rodziny w Urzędzie Miasta w Pile.

Potwierdzi uprawnienia do zniżek osobę ją okazującą. Udział w programie jest bezpłatny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group