Pilska firma z rządowym kontraktem na 95 mln zł

29.08.2018   Autor: AK
---

95 mln zł - tyle warty jest kontrakt pilskiej spółki Asta-Net. Dziś w Koszalinie podpisano umowę na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w zachodniopomorskim.

Dokument podpisano w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

- Pokazujemy, w jaki sposób wypełniać „białe plamy” w dostępie do szybkiego internetu. Dla nas kluczowe jest, by Polska rozwijała się równomiernie. Dostęp do szybkiego internetu jest dziś równie ważny jak dostęp do ciepłej wody – powiedział w trakcie uroczystości premier Mateusz Morawiecki.

Spółkę Asta-Net reprezentował prezes Zbigniew Ryczek, a stronę rządową dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Wojciech Szajnar.

Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku i będzie zrealizowana do końca 2021 roku w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Chodzi w nim o likwidację białych plam na internetowej mapie Polski. Asta-Net podłączy do szerokopasmowego internetu 103 szkoły i ponad 21 tysięcy gospodarstw domowych w czterech powiatach województwa zachodniopomorskiego: koszalińskim, kołobrzeskim, sławieńskim i białogardzkim.

Całkowita wartość projektu to 95 milionów złotych. Wartość dofinansowania to prawie 70 mln zł. To już czwarty projekt spółki Asta-Net realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

fot. TVP Info

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group