Asta Video Fest

Miasto nie przejmie dworca?

11.08.2018   Autor: Redakcja
---

Wałcz nie przejmie dworca PKP? Do urzędu miasta wpłynęła informacja od spółki która zakłada inne wykorzystanie budynku. Magistrat rozważa rezygnację z pozyskania obiektu o który stara się od kilku lat.

Niszczeje i odstrasza podróżujących, tak o Dworcu PKP mówią mieszkańcy Wałcza i odwiedzający miasto. Wałecki magistrat już od kilku lat dąży do przejęcia obiektu. Ustalono już z PKP że budynek gmina otrzyma za darmo. Oprócz kasy i poczekalni samorząd miejski miał w planach przeniesienie tam wałeckiego muzeum oraz straży miejskiej. PKP chce go przekazać z innym przeznaczeniem.

Nasze plany będą nie do zrealizowania, ponieważ cel przekazania tego obiektu będzie tylko i wyłącznie na cele transportu. Tak duży obiekt przeznaczyć na cele transportu, to będzie niemożliwe do wykonania przez nas przez względy finansowe. - mówi Lucyna Kabs-Małecka, sekretarz Wałcza

Koszty remontu zabytkowego budynku to kilkanaście milionów złotych. Gmina przy takim przeznaczeniu nie chce już tego obiektu. Rozmowy z PKP jednak nie zostaly zawieszone.

Władze gminy zadeklarowały przeznaczenie części budynku na cele związane z obsługą podróżnych, jednak z uwagi na dużą powierzchnię użytkową gmina chciałaby pozostałą część zagospodarować w inny sposób, niezwiązany z celami transportowymi. Obecnie w ramach wewnętrznych procedur analizujemy możliwości znalezienia optymalnego rozwiązania. - tłumaczy Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.

Nie wiadomo ile potrwa jeszcze ten dworcowy serial. Jedno jest pewne, cierpi na nim zabytkowy obiekt, który dnia na dzień niszczeje.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group