Szpital otrzyma nową karetkę z dotacją wojewody

10.08.2018|Autor: Redakcja

Jest szansa na nową karetkę dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Powiat stara się o dotację z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w wysokości 250 tysięcy złotych.

Istnieje szansa na dotację od wojewody wielkopolskiego w wysokości 80 procent na zakup nowego ambulansu. Wartość tej inwestycji to ponad 312 tysięcy złotych. Aby zakup stał się faktem powiat musi dołożyć 62,5 tys zł.

Podczas nadzwyczajnej sesji, w minioną środę radni Rady Powiatu w Pile zabezpieczyli w tegorocznym budżecie wkład własny, w wysokości 20 procent wartości karetki.

Tylko w ubiegłym roku trzy karetki szpitalne przejechały łącznie ponad 124 tysiące kilometrów. Najstarsza jest z 2011 roku i na liczniku ma już ponad 198 tysięcy km.

opr. Starostwo Powiatowe w Pile

Przeczytaj więcej o: pilski szpital specjalistyczny, Szpital otrzyma nową karetkę z dofinansowaniem wojewody, Szpital otrzyma nową karetkę z dotacją wojewodySzpital otrzyma nową karetkę z dotacją wojewody, szpital w pile, Szpitala Specjalistycznego w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Pacjent

  Ha ha a starosta nie wspomniał,że jedna karetka w szpitalu ma przejechane uwaga!!! Ponad 1 MILION KILOMETRÓW!!! I dalej wozi pacjentów 😀

  • ciapek

   jeżeli stan techniczny nie zagraża bezpieczeństwu to czemu nie? Wolałbyś internauto, aby wiozła pana karetka z 1mln przebiegu, czy wolałby pan umierać na ulicy?

 • ratownik medyczny

  Wow!! powiat wyda na karetkę AŻ CAŁE 62,5 tys zł i z tym leci do mediów?! podobno prawie tyle samo, powiat wydaje na wiejskie potańcówki na klepisku, przepraszam na STADIONIE na Okrzei. Wstyd panowie!

 • Mieszkaniec powiatu

  Brawo Panie Starosto!
  Asta to propaganda miasta!

  • Roman

   Pewnie Eli, wypisuj tak dalej…

   • Mieszkaniec powiatu

    Pewnie Głowski wypisuj tak dalej

  • nafciarz

   Oj Eli, Eli… Ty się chłopie nawet na starość nic a nic nie zmieniłeś

   • Mieszkaniec powiatu

    Zmasowana fala hejtu i pogardy świadczy o jednym… Asta to propaganda miasta.

    • pudELEK.pl na żywo

     Poczytaj inne media, w których ludzie, tak samo jak tu, okazują jak mają dość tego gościa, który żyje liczeniem na fb znaczników “Lubię to” stawianymi przez otaczających go interesownych znajomych. Człowiek żenada

     • Mieszkaniec powiatu

      Co mnie obchodzą inne media i jego ilość likeów na czymś profilu na FB? Mi chodzi o konkretne lokalne medium, na temat którego wypowiedziałem się w powyżyszch komentarzach. Starosta jest ok, reszta w powiecie jest słaba i w zasadzie są miernymi graczami.

     • beka z hejterów Buliego

      widzisz w nim mocnego gracza w czym? w grze w bierki czy warcaby?

     • Mieszkaniec powiatu

      Trochę sesji rad powiatu widziałem i oglądałem, i wiem co piszę. A ty jesteś zaślepiony propagandą miasta czyli Asta.
      P. S. Jest graczem powiatu, nie wiem jak gra w warcaby cz w bierki.

     • Stop propagandzie

      Skoro taki z niego powiatowy gracz to moja mala rada. Zapytaj wlodarzy miast powiatu pilskiego ILE w tym roku i na co dostali kasy ze starostwa? Mam obawy, ze przy tej autopromocji i ładowania w stadion przy okrzei i różne pszasne imprezy do fotogragowania sie NIEWIELE. Korzysta Piła reszta powiatu traci.

     • Ryszard Śpiewak

      Mało wiesz człowieku…Może zainteresuj się co Twój idol robi w sprawie np. szpitala, gdzie prawdopodobnie w niedługim czasie dojdzie do protestów bo niektóre grupy zawodowe po kilku latach zwodzenia mają dość kłamstw i niekompetencji twojego faworyta

     • Stach

      Widziałeś i oglądałeś sesje? Rozumiem, że uczestniczysz w nich. My mieszkańcy możemy co najwyżej oglądać ocenzurowane przez Komarowskiego relacje w których nie wycięto tylko taniej propagandy wciąż tych samych Kwiatków

     • Mieszkaniec powaitu

      Po pierwsze ja te sesje tylko obserwuje (nie jestem urzędnikiem tylko mieszkańcem powiatu dokładnie z Morzewa). Po drugie, sesje są otwarte dla wszystkich mieszkańców czy obywateli. To nie jest mój problem, że nie potrafisz włożyć trochę wysiłku i znaleźć relacji w internecie, przy dzisiejszym dostępie do informacji to jest żaden problem. Nikt nie każe Ci oglądać “taniej propagandy wciąż tych samych kwiatków”. Po trzecie rusz dupę z domu to trochę świata zobaczysz.

     • Stach

      a może czas zacząć mówić prawdę? i nie podszywać się pod innych? jedynymi obserwatorami (poza urzędnikami urzędu) i są zapraszani: mieszkaniec Śródmiejskiej w Pile i mieszkaniec Kaczor, pozostali mieszkańcy są niemile widziani i to widać nawet na tych cenzurowanych relacjach

     • Koha

      Pan prezydent czyni to samo…i inni z otoczenia…o niezidentyfikowanym zamieszaniu …towarzystwo wzajemnych lików🤣