Asta Video Fest

Gwiazda telewizji sadziła drzewa w Pile

22.07.2018   Autor: Artur Maras
---

Dominik Strzelec znany z ogólnopolskiej anteny TTV pomagał w aranżacji zieleni przy ośrodku szkolno-wychowawczym w Pile. Posadzono tam nowe drzewa oraz rośliny. Ma być ładniej i bardziej zielono a wszystko po to aby niepełnosprawne dzieci uczęszczające do szkoły specjalnej jeszcze milej spędzały w tamtym miejscu czas.

- Boisko jest cudowne. Brakuje tylko tej biżuterii czyli zieleni i stąd moja obecność tutaj. Jestem poza tym pilaninem więc nie przepuszczam takich okazji. Niedużym kosztem bo umówmy się, że ja bazuję na roślinach w takim ujęciu niedrogich ale dobre ich zestawienie stwarza ciekawe efekty. Sadzimy oczywiście materiał roślinny. Zasadzamy się dzisiaj na drzewa. Będą śliwowiśnie, będą brzozy. Z czasem dojdą także jarząby - zapowiada Dominik Strzelec.

A także różne byliny takie jak lawenda czy bergenie. Nie zabraknie także irgi, dereni białych i pęcherznic, które mają dodać temu miejscu koloru. Cześć roślin zostanie nasadzona w kolejnym etapie. Zieleń przy ośrodku szkolno-wychowawczym ma dopełnić zmiany w otoczeniu tego miejsca. Na ukończeniu jest nowa hala gimnastyczna. W tym miejscu powstały także nowe boiska oraz ogród polisensoryczny. Na te inwestycje powiat pilski wydał 7 mln 300 tys zł. z czego 4 mln to unijna dotacja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group