Droga Piła - Trzcianka wreszcie w remoncie

11.07.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 180 na trasie Trzcianka – Piła. Na dwóch odcinkach łącznie wynoszących ponad 2,5 kilometra zostanie położona nowa nawierzchnia.

- Pierwszy odcinek jest zlokalizowany na terenie miasta Trzcianka, jest to ulica Grunwaldzka. To jest długość 510 metrów. Pozostała część jest przed miejscowością Wrząca łącznie z miejscowością Wrząca. Jeżeli chodzi o odcinek zlokalizowany w Trzciance to remont będzie polegał na usunięciu tak zwanej warstwy ścieralnej i ułożeniu nowej wraz z regulacją wszystkich mediów znajdujących się w tej nawierzchni - tłumaczy Mariusz Remer, kierownik Rejon Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie.

Na odcinku we Wrzącej położone zostaną nowe dwie warstwy, które zostaną rozdzielone specjalną siatką wzmacniającą mającą zapobiec powstawaniu kolein. Na tym odcinku, w trakcie remontu, wprowadzony będzie ruch wahadłowy. W

mieście zaś podróżujący w kierunku Piły przejadą bez przeszkód, w odwrotnym kierunku planowany jest objazd ulicą Ogrodową i Łomnicką. Remont drogi ma się zakończyć z końcem lipca. Koszt tej inwestycji to prawie dwa miliony złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group