Spektakl charytatywny dla pogorzelców

17.06.2018   Autor: Artur Maras
---

W piątek w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbył się wyjątkowy spektakl. Wyjątkowy bo dedykowany państwu Szałowińskim. Starsze małżeństwo straciło w pożarze dom i cały dobytek. Choć otrząsnęli się po tragedii to potrzebują pieniędzy na remont przyznanego mieszkania. Z pomocą przyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12.

No nie wiem co powiedzieć. Serce pika, szczęki latają, nie wiem co mam powiedzieć. Bardzo, bardzo jesteśmy zaskoczeni. Jeszcze raz dziękuję tej pani, która zorganizowała to przedstawienie, naszemu prezesowi z Pro-Senior. Za wszystko dziękujemy. Jestem wygadany, ale teraz brak mi słów - mówi  Marian Szałowiński.

Pchłę szachrajkę w charytatywnym przedstawieniu wystawili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile. Na scenie nie brakowało wzruszeń. Po spektaklu starszemu małżeństwu został wręczony czek o wartości 5 tys. zł. Taka kwotę udało się uzbierać w ramach przygotowywanego spektaklu. Jednak to wciąż kropla w morzu potrzeb. PKP przydzieliło Państwu Szałowińskim dwupokojowe mieszkanie przy ul. Tczewskiej. Spalony dom nadaje się bowiem tylko do rozbiórki. Niestety nowe lokum jest w opłakanym stanie. Trzeba je wyremontować. Na to 80-letni pilanin i jego 77-letnia żona nie mają pieniędzy. Zbiórkę na pomoc małżeństwu prowadzi nadal stowarzyszenie Pro-Senior.

Przeczytaj więcej o: pila, pomoc, szkola, pożar, uczniowie, pkp, pro-senior,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group