350 tys zł na rozbudowę Domu Samopomocy

12.06.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Centrum Charytatywno-Opiekuńcze w Pile uzyskało 350 tys. dofinansowania na rozbudowę Domu Samopomocy. Pieniądze w znacznej mierze pozwolą na poprawę warunków życia ludzi z zaburzeniami psychicznymi. Docelowo programem pomocy ma zostać objętych 15 osób.

– Przystosujemy oczywiście budynek do tych potrzeb, żeby osoby, które do nas trafią czuły się dobrze, żeby mogły realizować swoje zadania, żebyśmy pomagali im rozwiązywać ich problemy, bo wiemy, że tych problemów jest cala masa i ludzie nie potrafią samodzielnie egzystować i taka pomoc jest niezbędna dla nich - tłumaczy Iwona Thiel, kierownik WTZ przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile.

Wszystko dzięki umowie podpisanej przez starostę pilskiego i wojewodę wielkopolskiego. Rozbudowana placówka będzie miała służyć osobom z spektrum autyzmu, czyli autyzmem dziecięcym, atypowym, zespołem Aspergera czy upośledzeniem zdolności niewerbalnego uczenia się. Uczestnicy będą przez 8 godzin dziennie poddawani terapii środowiskowej.

Główny cel to integracja społeczna, udzielanie doraźnej pomocy, czy zapobieganie nawrotom społecznej dekompensacji. Starosta pilski poinformował także o przekazaniu 41 tys. złotych dla Polskiego Związku Działkowców oddział w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group