W tym tygodniu ruszy budowa pilskiego hospicjum

16.05.2018   Autor: Artur Maras
---

Coraz bliżej powstania pierwszego stacjonarnego hospicjum w Pile. W przetargu został wyłoniony wykonawca. Jest nią pilska firma Pil-Building. Budowa obiektu rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Niestety wciąż brakuje pieniędzy na pełne wyposażenie ośrodka.

- Planujemy, że budowa, wykończenie to będzie trwało około roku. Także na wiosnę przyszłego roku mamy nadzieje, że pierwsi pacjenci do naszego hospicjum będą przyjęci. Mamy taką też sprzyjającą atmosferę w Narodowym Funduszu Zdrowia, gdzie zasięgaliśmy już takich opinii co do kontraktacji - wyjaśnia dr n.med. Paweł Wiszniewski, prezes zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym im. sł. bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Pilska firma Pil-Building rozpocznie budowę jeszcze w tym tygodniu. W hospicjum będzie czterdzieści łóżek – dziesięć hospicyjnych i trzydzieści w ramach zakładu opiekuńczo-leczniczego dla chorych z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi w szczególności tych, którzy nie mogą wrócić do domu, a wymagają rehabilitacji.

Budynek powstanie na działce, przy ulicy Królewskiej 8 do końca roku, jednak mury to nie wszystko. Potrzebne jest także niezbędne wyposażenie, a na nie wciąż brakuje pieniędzy, dlatego 20 maja, czyli w najbliższą niedzielę odbędzie się specjalny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie właśnie na potrzeby hospicjum. Wystąpią artyści Polskiej Opery Królewskiej, którzy wykonają dzieła Haendla i Mozarta. Bilet- cegiełka kosztuje 50 zł.

https://www.asta24.pl/2018/03/19/rusza-budowa-pierwszego-hospicjum-pile/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group