Jasiek Mela w Nadnoteckim Instytucie UAM

23.04.2018   Autor: Redakcja
---

We wtorek gościem Festiwalu Nauki WodoWskazy 2018 - "Eksploracje Strefy Polarnej" w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile będzie Jasiek Mela - najmłodszy w historii zdobywca obydwu biegunów w ciągu jednego roku - pierwszy człowiek z niepełnosprawnością, który dokonał takiego wyczynu.

Obecnie prezes Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, której misją jest pomoc osobom po amputacjach kończyn oraz ich rodzinom. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 w dużej auli Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. Wstęp wolny!

Także jutro w ramach festiwalu "WodoWskazy 2018 - Gospodarka Wodna: Eksploracje Strefy Polarnej".

- Już 24 kwietnia przeniesiemy się do krainy lodu i śniegu, gdzie zanurkujemy w ekstremalnych warunkach w pogoni za waleniami, staniemy oko w oko z niedźwiedziem polarnym, zbadamy zdrowie lodowców, dowiemy się jakie zwierzęta są najbardziej wytrzymałe na Ziemi i podążymy śladami pierwszych zdobywców obu biegunów - zapowiada dr Paweł Owsianny, zastępca dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Gośćmi specjalnymi "WodoWskazów" będą:
Bartosz Stróżyński - fotograf podwodny, operator filmowy i pomysłodawca artystycznego przedsięwzięcia "Trzy Sztuki w Antarktyce" oraz Jasiek Mela - najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku.

Program Festiwalu:
9:00 – 9:30:
Dr Jakub Małecki (Zakład Badań Kriosfery, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM) – Lodowe badania na Stacji Polarnej UAM

9:30 – 10:00:
Dr Krzysztof Zawierucha (Zakład Taksonomii i Ekologii Zwierząt, Wydział Biologii UAM) – Mikroskopijne niedźwiedzie w tundrze i na lodowcach. Różnorodność i rola niesporczaków oraz innych bezkręgowców w Arktyce

10:00 – 10:30:
Dr Paweł M. Owsianny (Z-ca Dyrektora Nadnoteckiego Instytutu
UAM w Pile) – Tatrzańskie stawy „pełne” bioróżnorodności: w
poszukiwaniu starych i nowych gatunków pod lodem i pod wodą

10:30 – (11:30):
Bartosz Stróżyński (fotograf podwodny i operator filmowy,
kompozytor, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia „Trzy Sztuki w Antarktyce”) – „Dalej i zimniej już się nie da”, czyli o fotografowaniu w ekstremalnych warunkach

(11:30) –12:00:
Wernisaż wystawy fotograficznej Bartosza Stróżyńskiego
"Trzy Sztuki w Antarktyce" - Galeria w Holu NI UAM w Pile

12:00 – 13:30:
Spotkanie motywacyjne z Jaśkiem Melą, Prezesem Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, najmłodszym w historii zdobywcą obu biegunów w ciągu jednego roku.

18:00:
Spotkanie otwarte z Jaśkiem Melą. Duża aula

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group