Kulturalny czas: wystawy, koncerty i spotkania

04.04.2018   Autor: Redakcja
---

Koncert Acid Drinkers w Pile, 55-lecie pracy twórczej Edwarda Krefta oraz spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim.

A już dziś o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile wernisaż wystawy Intymność. Swoje prace prezentować będą członkowie Klubu Foto RCK.

W czwartek w ramach WDK w RCK pokaz dwóch filmów "Kształt wody" i "Piękna i bestie". Oskarowy "Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Natomiast film "Piękna i bestie" - to przedpremierowy pokaz filmu, w którym studentka Mariam wychodząc na imprezę nie mogła przewidzieć, że akurat ta noc zamieni się dla niej w traumatyczny, duszny koszmar, przywołujący klimatem dzieła Franza Kafki.

W piątek o godz. 19.00 w BWA wernisaż wystawy Edwarda Krefta z okazji 55-lecia pracy twórczej. Studiował na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Grafiki u prof. Jerzego Hoppena. Jest autorem pomnika ziemniaka (9 m) dla Doświadczalnego Ośrodka Rolnego w Biesiekierzu oraz Pomnika z okazji 70 - lecia Policji dla Komendy Głównej Policji w Warszawie. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Bułgaria, Niemcy, Rosja, Francja, Holandia i Szwecja).


W sobotę
koncert w Rockopolis zagra zespół Acid Drinkers. Acid Drinkers przyjeżdża do Piły w ramach trasy koncertowej „In Thrash We Trust”. Wejście do klubu od godziny 18.00. O 19.00 - start koncertu Fix Up (support), o 20.00 - Acid Drinkers.

A 15 kwietnia w Rockopolis kolejny koncert. Wystąpi Leski, czyli Paweł Leszoski, który zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku.

W niedzielę, 9 kwietnia o godz. 19.00 w RCK spektakl "Kochanie na kredyt" z Katarzyną Maciąg, Małgorzatą Pieczyńską i Piotrem Zeltem.

Natomiast już we wtorek, 10 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego w Pile spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim zorganizowane z okazji 50-lecia wydarzeń marcowych ‘68. Spotkanie poprowadzi Robert Walenciak współautor książki. Prof. Karol Modzelewski za autobiografię „Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca" otrzymał Nagrodę Literacką Nike oraz Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego. Prof. Karol Modzelewski to wybitny działacz opozycji w PRL, jeden z czołowych działaczy „Solidarności” w latach 1980-1981 oraz ceniony historyk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group