Zgłosił kradzież auta, bo chciał dostać odszkodowanie

20.03.2018   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Piły i Wyrzyska wyjaśnili okoliczności kradzieży samochodu. Pojazd o wartości 15 tys. zł. miał zginąć z parkingu. Jak się jednak okazało, mężczyzna zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu, bo chciał wyłudzić odszkodowanie.

Mężczyzna poinformował dyżurnego, że nieznany sprawca ukradł mu samochód dostawczy marki Iveco. Mówił, że podczas podróży zatrzymał się on w jednym z pensjonatów w Białośliwiu i ostatni raz widział auto kilka godzin wcześniej, kiedy zostawił je na niestrzeżonym parkingu.

- Kryminalni ustalili, że historia ta jest mało wiarygodna. Wtedy też na podstawie zebranych materiałów funkcjonariusze ustalili, że do żadnej kradzieży nie doszło. Jak się okazało właściciel samochodu zgłosił fałszywe zawiadomienie, chcąc wyłudzić odszkodowanie za jego rzekomą kradzież - informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie oraz próbę wyłudzenia odszkodowania grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group