Zakład Aktywności Zawodowej niedoszacowany?

20.03.2018   Autor: Redakcja
---

Ponad dwieście tysięcy złotych musiał dodatkowo dołożyć powiat wałecki do budowy Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałczu. Wszystko przez błędy w projekcie. Ośrodek dla niepełnosprawnych powstaje na terenie byłego OHP.

– Okazuje się, że ten obiekt jest z głębokiego PRL-u, kiedyś tam była spółdzielnia i w związku z tym, projektant czy architekt, który tam był i robił projekt nie do końca zbadał go pod względem geologicznym, no i oczywiście wartość tych wszystkich murów które tam stały, jak się okazało częściowo nie nadawały się do termomodernizacji i do tego, aby na tych murach czy fundamentach realizować prace - tłumaczy Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Dlatego też zdecydowano o przeznaczeniu ponad dwustu tysięcy złotych na dodatkowe prace budowlane, które polegały na zburzeniu i przygotowaniu nowych konstrukcji. Ośrodek ma być gotowy do końca roku. Miejsce w nim znajdzie sześćdziesiąt osób niepełnosprawnych. Na utworzenie ZAZ-u powiat wałecki otrzymał ponad sześć milionów złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group