Komunikacja zastępcza na trasie Piła – Poznań

12.03.2018|Autor: Redakcja

Rozpoczął się remont linii 354 na odcinku Piła – Oborniki. Na trasie Wargowo – Oborniki wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza, a pociągi dalekobieżne wydłużają trasę.

Autobusowa komunikacja zastępcza została wprowadzona na odcinku Wargowo – Oborniki. Tak będzie do początku maja, do kiedy zaplanowano zakończenie prac na tym jednotorowym odcinku. Kursuje 11 par autobusów w ciągu dnia.

Na początku maja pociągi wrócą na trasę Wargowo – Oborniki i jednocześnie rozpoczną się prace na odcinku Oborniki – Dziembówko, co spowoduje wyłączenie ruchu pociągów na tym odcinku aż do końca sierpnia.

Składy TLK Gwarek i TLK Malczewski jadą przez Krzyż i Stargard z pominięciem Piły. Natomiast IC Szkuner jedzie przez Krzyż, skąd dojedzie do Piły ciągnięty lokomotywą spalinową i z Piły dalej swoją starą trasą.

Przeczytaj więcej o: dworzec piła poznań, Komunikacja zastępcza na trasie Piła - Poznań, pkp piła poznań, pociągi piła poznań

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Kol

  Pilski dworzec ma tak fajny parking, że autobusy nie są wstanie na niego wjechać…
  Kiedy drugi tor do Poznania?

  • hahahaaaa

   hmm kiedy dwu kierunkowa Kossaka w Pile

   • pilanin

    PO wyborach 😉 1kierunkowa to pomysł kolesiostwa obecnie panującego w miasteczku Pila a udręka dla całej wschodniej części Piły ( wydłużenie drogi na Podlasie, zapchanie Powstańców, Bydgoskiej itp)

    • GieZlo

     Bez przesady. Pojechać kawałek dalej 2-jezdniową Powstańców i skręcić do Kasztanowej lub kawałek dalej w Głuchowską. Nie zauważyłem tam żadnych wielkich korków! Normalny ruch. Niektórym się w głowie poprzewracało!

    • zapchanie Powstańców, zapchać to możesz swoje auto, codziennie przejeżdżam wielokrotnie przez Powstańców i się nie zapchałem

  • Pasażer

   Racja. Parking to bubel. To małe rondko jest niepotrzebne. Byłoby kilka miejsc więcej. Do tego wystarczyloby poszerzyć łuk przy wejsciu oraz sciąć nieco krawedzie parkingu przed rondem i autobus zmieściłby się. A tak ludzi gania się przez tunel.

 • emigracja_jacek_soplica_wyboro

  Jak komunikację zastępczą, która do tej pory funkcjonowała przez lata można zastąpić komunikacją zastępczą ? 🙂