Będzie rozbudowa szpitala

11.03.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Rozpoczęły się działania związane z rozbudową trzcianeckiego Szpitala Powiatowego. Za kwotę ponad 5 milionów złotych wybudowane zostanie nowe skrzydło budynku głównego, które umożliwi powiększenie już istniejących oddziałów.

Jesteśmy w tej chwili na etapie tworzenia projektu. Projekt ostatecznie ma być stworzony do końca czerwca bieżącego roku, wtedy będziemy jednocześnie mogli poznać koszt całej inwestycji. Wstępnie planowany koszt inwestycji jest około pięciu, sześciu milionów. Na pewno poprawi to jakość usług, na pewno potrzebujemy tutaj dużo powierzchni. Jest to związane ze zwiększającą się liczbą porodów w naszym szpitalu, jak również coraz większej liczby operacji, które są przeprowadzane na bloku operacyjnym. - mówi Mirosław Szymajda,dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance

Bo to właśnie między innymi blok operacyjny ulegnie rozbudowie. Do budynku głównego szpitala, od strony parkingu i parku przybudowany zostanie czterokondygnacyjny budynek. Na pierwszej z nich powstanie sala do ćwiczeń na potrzeby oddziału rehabilitacji, znajdującego się na parterze. Kolejno na wyższych kondygnacjach rozbudowany zostanie oddział położniczy, noworodkowy, intensywnej terapii oraz urazowo-ortopedyczny. Łączna powierzchnia nowego skrzydła ma osiągnąć około 1000 m/2. Obecnie przygotowywana dokumentacja projektowa, to koszt niemal 90 tysięcy złotych, które w formie dotacji celowej dla szpitala w Trzciance, przeznaczył zarząd powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group