Zbiórka na busa dla WTZ-u

10.03.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gębicach zbierają pieniądze na nowego busa. Obecny pojazd, który dowozi podopiecznych na zajęcia, jest już mocno zużyty i zawodny. Zbiórkę może wesprzeć każda chętna osoba.

Warsztaty Terapii, ich lokalizacja – 1,5 km od wsi Gębice, brak komunikacji publicznej – to powoduje, że uczestnicy muszą mieć zapewniony dojazd na zajęcia. Bez sprawnego, bezpiecznego samochodu, samochodu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich, uczestnicy nie są w stanie samodzielnie dojechać. – mówi kierownik WTZ-u w Gębicach,  Jolanta Grzech

Zakup nowego busa ma zapewnić warsztatom komfort działania na wiele lat. W obecnej chwili na zajęcia gębickiego WTZ-u uczęszcza 40 podopiecznych z trzech gmin: Czarnków, Połajewo i Lubasz. Przygotowano dla nich zajęcia w ośmiu pracowniach, między innymi komputerowo-fotograficznej, plastycznej i ceramicznej. Do tej pory na nowego busa udało się zebrać 10 tysięcy złotych, a potrzebne jest kolejne 30. Resztę, czyli 80 tysięcy przekaże Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Przeczytaj więcej o: bus wtz gębice, wtz gębice, zbiórka na busa, zbiórka wtz

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.