Inwestycje drogowe - to główny temat sesji w Wałczu

23.02.2018   Autor: Redakcja
---

Zmiany w inwestycjach drogowych to główny temat minionej sesji Rady Miasta Wałcz. Obradowano także nad projektem pomocy gminie, która ucierpiała w ubiegłorocznej nawałnicy. Powrócił również temat rozliczenia Festiwalu Dwóch Jezior.

Wałeccy radni miejscy na wtorkowej sesji zajmowali się między innymi zmianami w budżecie. Odrzucono projekt wykonania remontu ulicy Wojska Polskiego. Kierowcy skarżą się między innymi na wszechobecne dziury i zły stan nawierzchni. Rada jednak odrzuciła ten projekt.

- Samochody jeżdżące tam uszkadzają sobie części, uszkadzają podwozie. Osoby które tam przechodzą to łamią sobie nogi - przekonuje Halina Kuch, radna Rady Miasta Wałcz.

Rada postanowiła jednak o odrzuceniu projektu. Środki które miały zostać na niego przeznaczone skierowano na realizację inwestycji przy ulicy Zbożowej i Piaskowej. Po pierwszym przetargu okazało się, że oferty wykonawców przekroczyły możliwości finansowe o kilkaset tysięcy złotych.

- Piaskowa i Zbożowa jest nie ukrywam, bardzo ważną arterią w mieście. Ona spowoduje odciążenie centrum miasta - dodaje Zdzisław Ryder, przewodniczący Rady Miasta Wałcz.

Kierownictwo urzędu jako jedną ze zmian zaproponowało przekazanie piętnastu tysięcy złotych na pomoc Gminie Czersk. Te środki miały zostać przeznaczone na likwidację szkód po ubiegłorocznej nawałnicy która nawiedziła te tereny.

- Oby nie ale może się okazać, że my kiedyś będziemy potrzebować takiej pomocy, ale oby nie. Natomiast uważam, że trzeba być solidarnym, bo jak faktycznie się tam przejeżdża przez te rejony to są zgliszcza - przekonuje Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Podczas sesji radnych Adrian Zalewski zwracał uwagę na brak informacji dotyczącej rozliczenia Festiwalu Dwóch Jezior. Do dnia dzisiejszego nie otrzymał on odpowiedzi na zapytanie dotyczące finansów imprezy. Według radnego był on przepłacony.

- Pewna niewiedza gdzie zapytać i o co jednego z radnych powoduje to, że już kolejne osoby mówią, że festiwal jest nierozliczony, a jest to po prostu nieprawdą - przekonuje Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza Wałcza.

Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Ryder postanowił jednak złożyć wniosek o dostęp do informacji publicznej związany z organizacją festiwalu. Odpowiedź powinna być gotowa w ciągu najbliższych tygodni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group