Przekazali ubrania dla potrzebujących

18.02.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Odzież oraz obuwie dla potrzebujących przekazali wolontariusze w Wałczu. Kartony z darami trafiły do ogrzewalni dla bezdomnych. Organizatorzy zbiórki mają już kolejne pomysły na akcje charytatywne.

Z ogrzewalni korzystają głównie bezdomni. Tu mogą się umyć, otrzymać ubranie oraz co najważniejsze ogrzać się. Teraz w ramach akcji charytatywnej trafią tu kartony z odzieżą i obuwiem.

- Ta akcja wyszła tak naprawdę ad hoc. Pewnego dnia stwierdziłem, zróbmy coś dla tych osób które tak jak my chodzą po wałeckich ulicach które nie mają gdzie spać czy nie mają ubrań. - przestawia Maciej Markowski, inicjator akcji

I tak wraz z kilkunastoma osobami szukał tych, którzy chcą przekazać dary dla potrzebujących. Udało się zebrać kilkadziesiąt kartonów z odzieżą. Dzisiaj przekazano ich ponad dwadzieścia. Zbiórka trwała kilka tygodni.

- Nie miałem świadomości, że to już w pierwszym rzucie będzie taka ilość. Ciesze się, że możemy pierwszą partię przekazać, będą jeszcze dwie następne wprawdzie zima już schyłkowo. - mówi Paweł Suski, poseł na Sejm RP,PO

Ale ubrań dla potrzebujących nigdy dość. Już zapowiedziano kolejne przekazanie rzeczy dla wałeckiej ogrzewalni. Prowadzi ją Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym IGNIS. W ogrzewalni jest miejsce dla 15 bezdomnych. Jest ona czynna codziennie od 18.00 do 8.00 rano.

- Bardzo się cieszymy z tych wszystkich darów, które otrzymaliśmy,ponieważ osoby które tu do nas przychodzą do ogrzewalni, będą mogły skorzystać z tej pomocy,przebrać się,ubrać się ładnie. - tłumaczy Izabela Zapalska, prezes Stowarzyszenia IGNIS

Organizatorzy akcji czyli wałecka Platforma Obywatelska i Młodzi Demokraci przygotowują kolejne akcje charytatywne. Chcą między innymi pomóc dzieciom z jednego z domów dziecka, mają już przygotowane zabawki i odzież.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group