7 minut - tyle strażakom zajmuje dojazd na akcję

12.02.2018   Autor: Redakcja
---

W 2017 roku pilscy strażacy odnotowali 1701 zdarzeń, co oznacza, że średnio na terenie powiatu pilskiego obsługiwanych było blisko 5 zdarzeń każdego dnia. Czas podjęcia interwencji w zdarzeniach z osobami poszkodowanymi, wyniósł 6 minut 49 sekund, co jest jednym z najlepszych wyników w Wielkopolsce. Strażacy podsumowali miniony rok.

Pilscy strażacy 64 razy wyjeżdżali w ramach posiadanych specjalizacji oraz pomocy wzajemnej poza granice powiatu pilskiego, czyli strażacy z powiatu pilskiego brali udział w 1765 zdarzeniach.

- On był bardzo pracowitym rokiem, dynamicznym, zmiennym. Można go zaliczyć do bardzo udanych lat, to co wspomniałem – działalność operacyjna na wysokim poziomie. Ten czas dotarcia do osoby poszkodowanej na poziomie 6 minut 48 sekund, jeden z najlepszych czasów w Wielkopolsce. A z drugiej strony inwestycje, które realizowaliśmy i również będziemy realizować w tym roku, mam nadzieję - tłumaczy bryg. Rafał Mrowiński, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Pile.

Na ulicy Moniuszki zostanie wybudowany nowy budynek użytkowy dla strażaków. Co więcej, zmodernizowana zostanie także i sama komenda. Koszt tych inwestycji to 14 milionów złotych. Dodatkowo dokończony zostanie remont strażnicy na ulicy Lelewela.

W sumie, w 2017 roku wzięli udział w około 160 różnego zadaniach z zakresu profilaktyki. Były to wizyty w przedszkolach oraz szkołach różnego szczebla, odwiedziny dzieci i młodzieży w naszych obiektach, pogadanki i prelekcje wśród młodzieży, organizacja pikników i festynów itp. We współpracy ze starostwem powiatowym zorganizowano „CZADowy konkurs” w którym można wylosować czujkę tlenku węgla oraz wydano ulotkę informacyjną.

Strażak z Piły podczas Mistrzostw Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym w klasyfikacji indywidualnej dwóch konkurencji zdobył 2 miejsce w województwie natomiast jest od 3 lat niepokonany w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej”. Ponadto sukcesy w biegach długodystansowych - w I Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej strażak z pilskiej komendy wywalczył srebrny medal.

Opr. mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła, fot. Hubert Adamczyk, starostwo powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group