Ferie w mieście od poniedziałku

10.02.2018   Autor: Artur Maras
---

Upragnione przez uczniów ferie coraz bliżej. W najbliższy poniedziałek dwa tygodnie laby czeka uczniów z pięciu województw w tym wielkopolskiego. Z tej okazji miasto po raz ósmy przygotowało szereg atrakcji w ramach akcji „Ferie w mieście”.

Tradycyjnie w każdej naszej szkole, z jednym wyjątkiem o którym za moment, będą odbywały się zimowiska. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie od godziny 8-15 będą bogate zajęcia z wykorzystaniem wielu propozycji o których za chwilę państwo usłyszycie. Oprócz tego planujemy również zajęcia instruktorskie, dla tych uczniów, szczególnie starszych, którzy na zimowisko się nie zapiszą, ale chcą również w przyjemny sposób na sportowo w naszych szkołach. - mówi dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w pilskim Urzędzie Miasta, Sebastian Dzikowski

W Szkole Podstawowej nr 4 ze względu na prace remontowe zimowiska nie będzie. Regionalne Centrum Kultury z kolei przygotowało pokazy filmowe, przedstawienia teatralne, zajęcia taneczne czy konkursy plastyczne i zajęcia z rękodzieła. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca najmłodszych m.in.  do udziału w zajęciach strzeleckich, pływackich czy Zimowej Akademii Piłki Nożnej oraz lodowisko. Muzeum Stanisława Staszica zaprasza na ciekawe wykłady a Muzeum Okręgowe na spotkania z literaturą i zajęcia plastyczne. Podobną ofertę przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna a to tylko część z tegorocznej oferty na ciekawe spędzenie ferii w mieście. Szczegółowe informacje dostępne są pod specjalnym numerem telefonu 67 210 42 87.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group