Debata o czystości powietrza

04.02.2018   Autor: Artur Maras
---

W czwartek w pilskim Inwest-Parku przedsiębiorcy i samorządowcy z regionu debatowali m.in. nad czystością powietrza. Wszystko za sprawą konferencji współorganizowanej przez Miasto Piła oraz Pilski Klaster Energetyczny.

 

- Głównie samorządy i przedsiębiorcy, ich troską jest to abyśmy mieli wszyscy czyste powietrze, ale bardzo duża część tej niskiej emisji, tego zanieczyszczenia, pochodzi z domów jednorodzinnych, które są słabo izolowane, w których pali się w złej jakości węgiel albo inne paliwa i ta tematyka będzie teraz obszarem specjalnej troski w ramach tego Krajowego Pakietu Antysmogowego - mówi Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

" target="_blank">

Głównymi tematami minionej konferencji były zagadnienia związane z ochroną powietrza oraz źródłami finansowania inwestycji energetycznych. W pierwszej części, przedstawiciele Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią przedstawili możliwości walki ze smogiem oraz ocenili stan powietrza w regionie, który wbrew obiegowej opinii jest nie najgorszy. Przedstawiciele Urzędu Miasta z kolei mówili o planach termomodernizacji budynków w Pile, częściowej wymiany floty pilskiego MZK, czy projektu dopłat do paneli słonecznych do którego właśnie przystąpiło miasto. Ostatnia część konferencji dotyczyła informacji na temat dopłat do inwestycji proekologicznych, czyli np. wymiany pieców centralnego ogrzewania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group