Ruszają przetargi na dokumentację dla S11

23.01.2018   Autor: Michał Kępiński
---

W Poznaniu podpisano umowy na opracowanie projektowe dla około 150 kilometrów drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim. Wykonawcy mają rozpocząć od odcinków Ujście – Oborniki i Kórnik – Ostrów Wielkopolski. Wartość prac to prawie 19 mln złotych.

- Najpierw wytyczenie możliwych wariantów, konsultacje społeczne, następnie analiza wielokryteriowa. Następnym etapem będzie wystąpienie z wnioskiem o decyzję środowiskową ze wskazaniem tego wariantu i Komisja Opinii Przedsięwzięć Inwestycyjnych. 50 miesięcy wykonawcy mają na realizację tego zadania i po tym jeżeli uzyskamy finansowanie to będziemy mogli przestępować do ogłoszenia przetargu na projektuj i buduj. Także optymistycznie patrząc, pod warunkiem uzyskania finansowania za 7-8 lat kierowcy będą mogli korzystać z S11 - informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA w Poznaniu.

Wykonawcą dokumentacji odcinka Ujście – Oborniki o długości 49 km jest firma Trakt, a wartość umowy wynosi prawie 7 mln złotych. Przygotowanie dokumentacji drugiego odcinka Kórnik – Ostrów Wielkopolski to koszt prawie 12 mln złotych, a zajmie się nim JPL Projekct.

To nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców. Niebawem mają zostać podpisane umowy dla pozostałych odcinków S11 Szczecinek – Piła, Oborniki – Poznań i Ostrów Wielkopolski – Kępno. W ubiegłym tygodniu został także zawarty aneks na opracowanie materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla odcinka Piła – Ujście. Biuro Projektowe Transprojekt Gdańsk na realizację zadania będzie miało 15 miesięcy od dnia podpisania aneksu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group