Przekazano nowy blok TBS

13.01.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Czekali na swoje tzw. własne M pół roku dłużej niż im obiecano. Teraz po bataliach Trzcianeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z ówczesnym wykonawcą inwestycji dobiegła końca a mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań. 

Dwadzieścia rodzin po miesiącach oczekiwań w końcu odebrało klucze do swoich czterech kątów, w  nowo wybudowanym bloku przy ulicy Kopernika. Mieszkańcy na wynajęte w systemie TBS mieszkania czekali ponad pół roku dłużej. Było to spowodowane zerwaniem w końcowej fazie budowy umowy między TTBS  a wykonawcą. Wykończeniem budynku musiała zająć się nowa firma.

Budynek ten już miał być zasiedlony we wrześniu zeszłego roku ale niestety poprzedni wykonawca z powodu utraty płynności finansowej musiał zejść z budowy i dokończyła tą inwestycję trzcianecka firma. Jest tutaj dwadzieścia mieszkań, osiemnaście dwupokojowych i dwa trzypokojowe. - mówi Mariusz Kukuś – prezes TTBS

Kolejne nowe mieszkania w Trzciance pojawią się już w przyszłym roku. Do zamieszkania przystosowane zostaną pomieszczenia w byłym internacie.

Myślę, że też dwadzieścia trzy mieszkania jest istotne dla naszych mieszkańców, ale generalnie jestem zadowolony z tego, że budownictwo mieszkaniowe w Trzciance ruszyło ponieważ i spółdzielnia mieszkaniowo-lokatorska postawiła obiekt a wiem, że już za rok zaczną następny stawiać. Są także prywatni deweloperzy, którzy budują mieszkania.-mówi Krzysztof Czarnecki , burmistrz  Trzcianki

Mieszkańcy, którzy dziś otrzymali klucze mają do dyspozycji suszarnie i komórki lokatorskie na każdym piętrze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group